UWAGA!

O bezpieczeństwie RP i przesyłek

 Elbląg, O bezpieczeństwie RP i przesyłek
fot. nadesłana

21 listopada w Technikum ekonomicznym wykład na temat "Administracja publiczna w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego RP"  wygłosił gen. Krzysztof Starańczak. Uczniowie odwiedzili też Urząd Poczty Polskiej, aby zapoznać się z systemem nadzoru i bezpieczeństwa w zabezpieczeniu przesyłek.

W spotkaniu uczestniczyła klasa akademicka „Menedżer zarządzania bezpieczeństwem publicznym”. Generał Krzysztof Starańczak wyjaśnił uczniom pojęcia związane z bezpieczeństwem wewnętrznym oraz przedstawił prezentację popartą przykładami w zakresie zasad działania i podziału bezpieczeństwa publicznego. Przybliżył także aspekty pracy w policji. Mogliśmy poznać i porównać w jaki sposób służby bezpieczeństwa radzą sobie z przestępczością w Ameryce i we Francji. Prelegent przedstawiał przykłady ze swojego doświadczenia z pracy, kiedy odbywał staż w komisariacie Policji w Nicei a także szkolił się na Uniwersytecie Stanowym w Huston w Teksasie. Wykład bardzo podobał się całej klasie. Po zakończonym wykładzie gen. Krzysztof Starańczak odpowiadał na pytania klas. To była dla nas cenna lekcja, która umożliwiła szersze spojrzenie na systemem pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Polsce. Po raz kolejny mogliśmy pogłębić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z panem generałem Krzysztofem Starańczakiem.

 

Tego samego dnia odbyła się też wizyta w Urzędzie Poczty Polskiej przy Placu Dworcowym, która zorganizowana została w ramach zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich PWSZ.
       Mieliśmy okazję zobaczyć jak przyjmowane są listy, paczki, przesyłki wielkogabarytowe. Poznaliśmy procedury obsługi listów poleconych i wartościowych oraz zabezpieczania worków, w których znajdują się listy. Zobaczyliśmy, że praca poczty nie należy do łatwych i jest bardzo odpowiedzialna. Teraz wiemy ile trzeba wysiłku by list trafił do swojego adresata.
      
      

Klasa akademicka Technikiem Ekonomicznego przy ZSEiO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama