UWAGA!

PiS zwolni prezesa Lotosu?

 Elbląg, PiS zwolni prezesa Lotosu?
(fot. materiały prasowe spółki Lotos)

Minister skarbu chce odwołać Pawła Olechnowicza, prezesa Lotosu – podało radio RMF FM. Elblążanin kieruje koncernem paliwowym od 14 lat, jest pod tym względem rekordzistą w spółkach skarbu państwa. Jego odwołanie będzie złą wiadomością dla Elbląga.

Paweł Olechnowicz jako prezes Lotosu przetrwał wszystkie dotychczasowe rządy: SLD-PSL, PiS i PO. Kieruje Lotosem od 14 lat, w tym czasie spółka jako pierwsza w kraju rozpoczęła ekspansję poza granice kraju w sektorze poszukiwań i wydobycia ropy, a także powiększyła udziały w krajowym rynku paliw.
       Paweł Olechnowicz ma 64 lata, pochodzi z Wileńszczyzny. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 1977 roku pracował w Zamechu, w latach 90. był prezesem ABB Zamech Ltd, później pracował w centrali koncernu w Zurychu. Prezesem Lotosu został w marcu 2002 roku. Do dzisiaj jest związany z Elblągiem, dzięki czemu Lotos sponsoruje wiele ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych w naszym mieście. Jego odwołanie będzie złą wiadomością dla Elbląga.
       Zdaniem dziennikarzy RMF FM minister skarbu chce go odwołać z funkcji prezesa Lotosu i na jego miejsce powołać 46-letniego Andrzeja Jaworskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, który był prezesem Stoczni Gdańsk podczas poprzednich rządów PiS. Jaworski, jak piszą dziennikarze RMF, od dawna zabiega o odwołanie Pawła Olechnowicza.
      
       Źródło: RMF FM 
      
oprac. RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama