UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedsiębiorca z powiatu elbląskiego w czołówce zadłużonych

 
Elbląg, Przedsiębiorca z powiatu elbląskiego w czołówce zadłużonych
Reklama

50 mln zadłużenia z tytułu niezapłaconych w terminie faktur ma jeden z przedsiębiorców z branży IT w powiecie elbląskim. To plasuje go w niechlubnej czołówce w kraju, jaką otwiera firma z branży budowlanej ze Świętokrzyskiego z długiem 60 mln zł.

Statystyki dotyczące zadłużeń przedsiębiorców prowadzi Krajowy Rejestr Długów. Zdaniem KRD, nieopłacanie faktur za towary i usługi to plaga polskiej gospodarki, która paraliżuje działalność wielu firm, a nawet całych branż. Nieuregulowane płatności firm widniejące w rejestrze KRD wynoszą już 9,4 mld zł. Za towary i usługi swoim kontrahentom nie zapłaciło 281 tys. 251 firm. Średnie zadłużenie wynosi obecnie nieco ponad 34 tys. zł, ale zaległości przedsiębiorców-rekordzistów w poszczególnych województwach wielokrotnie przekraczają statystyczne zadłużenie.

Rekordzistą jest spółka z o.o. z powiatu ostrowieckiego w województwie świętokrzyskim, prowadząca działalność w sektorze budowlanym. "Ma ona do oddania 60,5 mln zł. Z tego 40,2 mln zł zalega funduszowi sekurytyzacyjnemu, do którego trafiły należności pierwotnych wierzycieli, 20,2 mln zł firmie konsultingowej, a 1,8 mln zł towarzystwu ubezpieczeniowemu" – napisano w raporcie KRD, który przywołuje Polska Agencja Prasowa i portal Forsal.

W niechlubnej czołówce jest też przedsiębiorca z powiatu elbląskiego, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w branży IT, który nie zapłacił w terminie blisko 50 mln zł. Czeka na nie firma sprzedająca sprzęt RTV oraz maszyny i urządzenia.

KRD zauważa, że tylko w pierwszej połowie tego roku zbankrutowały w Polsce 282 firmy. Co druga z nich była notowana w KRD w dniu ogłoszenia upadłości przez sąd. Ich łączne zadłużenie wynosiło 17,2 mln zł.

 

Więcej na ten temat w portalu Forsal

 

 

 


      
        

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • i jak w tym kraju ma byc normalnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 2
  (2019-11-26)
 • To jakieś nieporozumienia. Pinokio od jakiegoś czasu mówi, że ludzie odzyskują godność, gospodarka się rozwija a suweren spragniony jest kolejnych reform tzw. dobrej zmiany. Więc co to za pomówienia w tym artykule?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 13
  zły(2019-11-26)
 • Do zły a co ma do tego Pinokio, jak się robi długi to trzeba je spłacać, a nie żyć ponad stan. W bogatych krajach też są dłuznicy. W USA Niemczech, wystarczy spojrzeć na Nicolasa Cage, który zarabiał rocznie ponad 20 mln USD, a został w pewnym momencie bankrutem, bo kupował różne zamki w Europie, posiadłości za miliony setki motocykli i samochodów, to samo Toni Braxton jak zarabiała miliony, a potem przebalowała wszystko, bo na zwykłe zakupy latała sobie odrzutowcem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 7
  (2019-11-26)
 • Nie to jest istotne, że ma 50 mln długu, ale to, że wydymał kogoś na 50 mln.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  50 0
  (2019-11-26)
 • Typowy Januszex z Elbląga, tu większość jest takich przekreciarzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 11
  (2019-11-26)
 • Należałoby podać dane tej firmy i jej właściciela, aby ewentualni kontrahenci lub klienci wiedzieli, z kim podpisują umowę. Ukrywanie takich danych nie sprzyja normalności i nie piętnuje nieuczciwych "besmesmenów".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  46 3
  (2019-11-26)
 • To ty chyba nigdy interesu nie robiłeś w Gdańsku tam to dopiero połowa to przekręty nie palca za nic zakładają spółki z o.o. z najniższym kapitałem zakładowym dozwolonym i się śmieje mówiąc pozwijcie moja spolke do sadu a wiadomo ze on nie odpowoada prywatnie tylko spolka do wysokosci kapitalu wplaconego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 0
  do gosc(2019-11-26)
 • Jakie kroki podejmowane sa wobec osób z takimi długami??? ja miałem ok 1500 zł długu i życia mi nie dawali. Gnębili i straszyli przez telefon i listami a moje nazwisko razem z ADRESEM ZAMIESZKANIA widniało w internecie w bazie długów. Oczywiście dług spłaciłem bo polepszyła się mi sytuacja ale ile stresu się najadłem a taki z 50 mln zł chodzi sobie szczęśliwie i się wszystkim śmieje w twarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 0
  (2019-11-26)
 • I to jest prawda za pare setek żyć nie dają ludziom którzy chcą spłacić,a milionowi dłużnicy sobie pogrywają,a jak tam Przespolewski ,spłacilł długi np. tym szwaczką z królewieckiej ,czy dalej siedzi w Usa.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 0
  (2019-11-26)
 • Niedawno rozmawialem z rekinkiem finansjery. Majatek jego to kilkanascie milionow zlociszy. Stwierdzil ze z rodzina i przyjacielem interesu sie nie robi. Wnioskuje ze zamiar tacy maja jeden wydymac drugiego. Od tej pory nie mam szacunku do bogatych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 2
  Gosc(2019-11-26)
 • Można sprawdzić w KRD, jeśli ktoś na poważnie jest zainteresowany. Nie widzę problemu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  Ja też tu mieszkam (2019-11-26)
 • To nie on ma dług tylko spółka. On śpi spokojnie a wierzyciele d.. trzęsą bo często gęsto firmy jednoosobowe. Trochę znajomości w obrocie gospodarczym. A nie paplać trzy po trzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 3
  (2019-11-26)
Reklama