UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pułkownik skazany, ale nie zdegradowany

 
Elbląg, Pułkownik skazany, ale nie zdegradowany
(fot. archiwum portEl.pl)

Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu płk Robert O. został dziś prawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za usiłowanie złożenia 14-latce propozycji seksualnej. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Toruniu – informuje Onet.pl

Sprawa dotyczy wydarzeń z lipca 2017 roku. Pułkownikowi Robertowi O. prokuratura postawiła zarzuty usiłowania złożenia propozycji seksualnej 14-latce. Robił to za pośrednictwem internetu, wysyłanych SMS-ów i w czasie rozmowy telefonicznej. Nie uświadamiał sobie, że w rzeczywistości rozmawiał z osobą dorosłą, tzw. łowcą „pedofilów”.

Robert O. został zatrzymany przez policjantów 17 lipca 2017 roku niedaleko mostu w Grudziądzu, gdzie miał umówić się z rzekomą 14-latką. Ze względu na miejsce popełnienia czynu zabronionego sprawę rozstrzygał Sąd Rejonowy w Grudziądzu, który w pierwszej instancji skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dzisiaj orzeczenie to podtrzymał Sąd Okręgowy w Toruniu i wyrok jest już prawomocny. Robert O. w czasie próby będzie pod dozorem kuratora. Został także obciążony kosztami postępowania.

Sąd Okręgowy w Toruniu nie podzielił racji prokuratury, która wnosiła w procesie apelacyjnym o karę bezwzględnego pozbawienia wolności i degradację pułkownika do stopnia szeregowego. Nie uwzględniono także apelacji obrońcy, który chciał uniewinnienia swojego klienta.

Były szef sztabu dywizji NATO Północny Wschód już w dniu zatrzymania został odwołany przez ministra obrony narodowej z dotychczas pełnionej funkcji i przeniesiony do rezerwy kadrowej.

 

Źródło: onet.pl

 

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama