UWAGA!

Pułkownik skazany, ale nie zdegradowany

 Elbląg, Pułkownik skazany, ale nie zdegradowany
(fot. archiwum portEl.pl)

Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu płk Robert O. został dziś prawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za usiłowanie złożenia 14-latce propozycji seksualnej. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Toruniu – informuje Onet.pl

Sprawa dotyczy wydarzeń z lipca 2017 roku. Pułkownikowi Robertowi O. prokuratura postawiła zarzuty usiłowania złożenia propozycji seksualnej 14-latce. Robił to za pośrednictwem internetu, wysyłanych SMS-ów i w czasie rozmowy telefonicznej. Nie uświadamiał sobie, że w rzeczywistości rozmawiał z osobą dorosłą, tzw. łowcą „pedofilów”.

Robert O. został zatrzymany przez policjantów 17 lipca 2017 roku niedaleko mostu w Grudziądzu, gdzie miał umówić się z rzekomą 14-latką. Ze względu na miejsce popełnienia czynu zabronionego sprawę rozstrzygał Sąd Rejonowy w Grudziądzu, który w pierwszej instancji skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dzisiaj orzeczenie to podtrzymał Sąd Okręgowy w Toruniu i wyrok jest już prawomocny. Robert O. w czasie próby będzie pod dozorem kuratora. Został także obciążony kosztami postępowania.

Sąd Okręgowy w Toruniu nie podzielił racji prokuratury, która wnosiła w procesie apelacyjnym o karę bezwzględnego pozbawienia wolności i degradację pułkownika do stopnia szeregowego. Nie uwzględniono także apelacji obrońcy, który chciał uniewinnienia swojego klienta.

Były szef sztabu dywizji NATO Północny Wschód już w dniu zatrzymania został odwołany przez ministra obrony narodowej z dotychczas pełnionej funkcji i przeniesiony do rezerwy kadrowej.

 

Źródło: onet.pl

 

 


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama