UWAGA!

Rodzynki i rarytasy w sosie własnym

Wydawałoby się, że z rozwojem uczelni i kierunków humanistycznych w województwie zaroi się od pism studenckich, także internetowych. Nie odczuwam tego bogactwa, choć rynek prasowy śledzę dość uważnie - pisze Jerzy Pantak. - Na pocieszenie trafiłem na Elbląską Gazetę Internetową „portEL.pl”.

Artykuł Jerzego Pantaka ukazał się w miesięczniku „Bez wierszówki”, wydawanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, oddział w Olsztynie. Tytułowy „rarytas” to my. W interesującym nas fragmencie Jerzy Pantak pisze:
     „Nie przepadam za tym medium [internetem - red.], bo jest zaśmiecane przez grafomanów i pseudoredaktorów różnej maści, co to im się wydaje, że wystarczy poznać tajniki przebierania klawiszami. Ale „portEL.pl” na szczęście przeczy temu mniemaniu. Jest chyba najlepszą gazetą internetową w województwie, prosto i przejrzyście redagowaną, z nieskomplikowanymi linkami, pisaną dobrym językiem, bez udziwnień.
     Ma co prawda kretyńskie, typowo internetowe, nie po polsku formułowane przez odważnych anonimów rubryki „Hyde Park” i „... a moim zdaniem”, ale reszta to informacyjny cymes. Mnie najbardziej spodobały się działy Lapidarium (fotki architektonicznych szczegółów) i Para Miesiąca. […]
     Gazeta ukazuje się od czterech lat, a jej redaktorem naczelnym jest filolog polski Piotr Derlukiewicz, wieloletni nauczyciel elbląskich szkół oraz współtwórca „Gazety Morskiej” (taki tytuł nosił wtedy trójmiejski dodatek „Gazety Wyborczej”), były redaktor naczelny „Gazety w Elblągu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, a po zawieszeniu tego tytułu - sekretarz redakcji „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Wydawcą Elbląskiej Gazety Internetowej „portEL.pl” jest spółka cywilna Gęsicki i s-ka SOFTEL.
     Zwraca uwagę dbałość redakcji o kontakt z czytelnikami i reklamodawcami, którzy mają stały dostęp do niezależnych statystyk odwiedzalności stron, prowadzonych przez uznany w środowisku polskiego internetu serwis stat.pl.
     Codziennie czyta „portEL.pl” ok. 10 tysięcy osób! Są to w 64 proc. mężczyźni. Czytelnicy w wieku 18-45 lat stanowią aż 80 proc. Dominują też odbiorcy wykształceni: tylko 8 proc. stanowią czytelnicy bez matury. Większość (65 proc.) pracuje, ale aż jedna czwarta czytelników to studenci lub uczniowie. Dobrze, że do nauki życia społecznego i czytelnictwa wybrali akurat „www.portEl.pl”.”
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • hmm w sumei czesto na was narzekam ale jak tak pomysle to i tak jestescie poki co najlepsi a to ze sa inne portale gdzie czasem szybciej to tez dobre bo zmusza do konkurencji no i uzupelniacie sie wzajemnie.powodzenia i 100-stu lat
  • „Ma co prawda kretyńskie, typowo internetowe, nie po polsku formułowane przez odważnych anonimów rubryki „Hyde Park” i „... a moim zdaniem”...” - powiedział, co wiedział. (Zdanie zresztą też jest tak jakoś nie całkiem po polsku sformułowane, ale mniejsza...) Widać, że pan redaktor nie do końca czuje blusa, tzn. internet, jako medium. Nie da się zaprzeczyć, że poziom niektórych wypowiedzi jest żenujący, jednak to jest cena za popularność internetowych gazet i portali. Co do oceny naszego portEl-u wyjątkowo się z panem Pantakiem zgadzam. Nie zaszkodziłoby tylko, gdyby wspomniał o wkładzie w tę jakość pana Gęsickiego i Maćka Zareckiego, zamiast przytaczać cały życiorys zawodowy pana Derlukiewicza, który prawdopodobnie zrobił na nim wrażenie ;)
  • Idiot matyczne rarytasy zdarzaja sie ale w niczym mnie to nie przeszkadza aby to strawic
  • heheheh zeby nie portel nie bylo by gdzie narzekac wiec 100 lat i wiecej ;d;d;d;p
  • szeba ~ toć na samem wstępie PanTak, sekretarz olsztyńskiego SDP (ło_o, ale zabrzmiało_o), jako ostoja czystości języka mediów, zaczął od: "nie przepadam za tym medium, bo jest zaśmiecane.." Fakt, że dalej sam redNacz tygWarmińskiego (nio to już brzmi lepiej^_^) mówi o fomułowanej nie po polsku przez anonimów rubryki '..a moim zdaniem'! Jak tu więc mieć wątpliwości co do blusaCzucia przez kogoś, kto tak określa zakładkę, która nadaje absolutną niepowtarzalność portelowi i przyciąga dziennie do10tys. tzwUżytkowników.. A co do laurkowatości pod adresem aktualnego portelowegoRedNacza (bez wspomnienia o maćkuZarecki) to chyba dlatego, że było to pisane w listopadzie2005 (sic!). Dlatego też w orginale jest: "gazeta ukazuje się od czterech lat, a OD NIEDAWNA jej redaktorem naczelnym jest filolog polski..", co sam chwalony tu skrócił ..ino zapomniał tego [...]
  • rwel, "Tygodnik Warmiński" już od dość dawna nie żyje. ..."Jerzy Pantak (59 l.), długoletni dziennikarz "Gazety Olsztyńskiej", ostatni redaktor naczelny tygodnika "Nasza Wieś", założyciel i naczelny nieistniejącego już po półtorarocznym ukazywaniu się "Tygodnika Warmińskiego". - Taka info ukazała się w kwietniu 2004 r. w olszytyńskim biuletynie "Bez wierszówki", w którym obecnie udziela się dziennikarz.
  • szeba ~ dzięki za info, aaa to wtedy sam PanTak powiedział: "..udawało mi się upchnąć artukuły w prasie ogólnokrajowej. Dziś i te gazety cienko przędą. Cieszę się, że udało mi się przetrwać do przyśpieszonej emerytury." Wracając jednak do tematu - portel winien jest materiał o redZareckim, a nie jeno suche stwierdzanie faktu www.portel.pl
Reklama