UWAGA!

„Rzeczpospolita”: Polacy wierzą w przekop

 
Elbląg, „Rzeczpospolita”: Polacy wierzą w przekop
(fot. Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg)

44 procent Polaków popiera pomysł przekopu Mierzei Wiślanej. 10 procent badanych nie słyszało w ogóle o tej inwestycji – wynika z sondażu IBRIS, przeprowadzonego na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita”.

Na zlecenie „Rzeczpospolitej” respondentów zapytano, czy w ogóle słyszeli o projekcie rządu PiS przekopania Mierzei Wiślanej, a jeżeli tak, to jak go oceniają. 36 proc. pytanych projekt się nie podoba, „zdecydowanie” lub „raczej”. Zwolennicy przekopu mają więc przewagę (44 proc.), ale spora grupa nie słyszała o projekcie (10) albo też nie wie, co o nim myśleć.
       Pozytywnie ocenia przekop 37 proc. badanych kobiet i aż 51 proc. mężczyzn, podczas gdy negatywnie 33 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn. Na uwagę zasługuje też fakt, że aż 18 proc. kobiet o tym pomyśle nie słyszało, podczas gdy wśród panów – zaledwie 3 proc. Jeszcze słabiej interesują się sprawą najmłodsi – w grupie 18–24 lata, w której aż 50 proc. nie słyszało o przekopie, 25 proc. uważa to za pomysł „zdecydowanie dobry” i 25 proc. za „raczej zły”.
       Przekop cieszy się zdecydowaną sympatią respondentów z małych miejscowości – im większe miasto, tym gorsze jego oceny. Podobnie z wykształceniem: im wyższe, tym gorsza opinia na temat uruchomienia kanału na Mierzei – informuje „Rzeczpospolita”.
      
       Źródło: Rzeczpospolita
      
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama