UWAGA!

Samoobronie spodobała się Platforma

Klub PO w sejmiku województwa ma trzech radnych więcej. Serię transferów zaczął Wojciech Szadziewicz z PiS, za nim poszła część radnych Samoobrony. Czytamy o tym w „Gazecie Wyborczej Olsztyn”.

Szadziewicz, lekarz z Morąga był już radnym wojewódzkim w kadencji 2002-2006. W ostatnich wyborach samorządowych do sejmiku się nie dostał. Miał drugi wynik na liście PiS, wyprzedził go Zbigniew Babalski. Wczoraj wszedł jednak do sejmiku w miejsce Babalskiego, który w październikowych wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski.
     W poniedziałek, zanim zasiadł w sejmikowych ławach, złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. - To była przemyślana decyzja - mówi polityk. - Nie zgadzam się na centralizację władzy, którą w dalszym ciągu podtrzymuje PiS. Przeszedłem do klubu PO, ale nie jestem członkiem Platformy Obywatelskiej.
     Po kilku godzinach okazało się, że szeregi Platformy zasili także dwoje radnych związanych z Samoobroną: Edward Przyłucki i Ewa Gutowska. - Trzy miesiące temu wystąpiłem z klubu Samoobrony - mówi Przyłucki. - Moje poglądy były inne, bardziej liberalne niż pozostałych członków Samoobrony.
     Platformie nie przeszkadzają transfery z Samoobrony. Politycy PO mówią, że dzięki nim partia będzie miała ekspertów w sprawach rolnictwa. Ale zastrzegają, że nie ze wszystkimi z Samoobrony będą rozmawiać o ewentualnym przejściu.
     Teraz w sejmiku PO ma już 14 radnych, do większości brakuje jej już tylko dwóch osób. Wtedy Platforma mogłaby rządzić w województwie samodzielnie. Ale politycy tej partii nie mówią o wyjściu z koalicji z PSL.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • szmaty bez ambicji i honoru, horągiewki polityczne !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-11-28)
 • I co elblascy pseudo znawcy polityki, jak Pan Tomczynski przeszedl z pisu do po bo byl przeciwny chorym zagraniom kaczorow to wielkie larum i krzywda sie dziala, a jak teraz przechodza to tylko jeden niezadowolony?? Barany i glupolce. Tyle sie znacie na polityce co swinia na powozeniu karocy. Milczec i wiecej sie nie wypowiadac, tylko do nauki i lektury dobrych ksiazek, elblascy pieniacze.
 • Moon idz się leczyc do psychiatry.
Reklama