UWAGA!

Średni wynik maturzystów z Warmii i Mazur

W województwie warmińsko-mazurskim średnia zdawalność matur wyniosła 77,5 proc., nieco mniej niż średnia krajowa. W kraju zdało 79 proc. wszystkich absolwentów szkół średnich. Tegoroczny wynik dał warmińsko-mazurskim maturzystom 11. miejsce w kraju - informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

W całym kraju egzamin zdało o 5,5 procent mniej uczniów niż rok temu.
     - To dopiero drugi nowy egzamin maturalny, więc trudno go komentować. Na pewno nie możemy porównywać wyników z rokiem ubiegłym, bo inny był stopień trudności - mówi Jolanta Gregorczuk, warmińsko-mazurski kurator oświaty. - W tym roku egzamin z biologii był trudniejszy niż rok temu, a biologię wybierało bardzo dużo tegorocznych maturzystów. Może sugerowali się wynikami poprzedników? Za to bardzo mało osób wybrało matematykę i fizykę, które rok temu były bardzo trudne - podkreśla kurator. Jej zdaniem wyniki nie zadowalają. Zapowiada, że - aby je poprawić - trzeba zacieśnić współpracę z Okręgową Komisją Egzaminacyjną i zwiększyć liczbę egzaminatorów w szkołach. Tacy egzaminatorzy sprawdzają prace maturalne, a dzięki temu wiedzą najlepiej, jakie błędy popełniają uczniowie. Na lekcjach mogliby więc zwracać na nie uwagę uczniom.
     Wczoraj i dziś zaświadczenia o wynikach matury miały dotrzeć do szkół. Maturzyści będą je mogli od razu odebrać. We wtorek 11 lipca rano Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, która odpowiada za egzamin na Warmii i Mazurach, wyniki umieści w internecie. Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić, jak zdał i porównać swoje osiągnięcia ze średnią krajową. Kilka tygodni temu, gdy w internecie zostały ogłoszone wyniki egzaminu gimnazjalnego, nie wytrzymały serwery w komisji egzaminacyjnej - zbyt dużo uczniów chciało równocześnie poznać wyniki. OKE po tamtych doświadczeniach poprawiła serwery i zapowiada, że tym razem takich problemów już nie będzie.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama