UWAGA!

Wrażliwi bogacze

„Co dziesiąty z 240 nowych posłów ma majątek o wartości ponad miliona złotych. Najwięcej milionerów zasila szeregi Samoobrony i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czyli tych ugrupowań, które deklarują, że reprezentują interesy najbiedniejszych Polaków” – czytamy w Głosie Elbląga.

„Z opublikowanych oświadczeń majątkowych posłów, którzy po raz pierwszy zasiadają w Sejmie, wynika, że ugrupowanie Andrzeja Leppera posiada w swoich szeregach 9 milionerów, a SLD – 8. (...)
     Obecność wielu zamożnych ludzi w ugrupowaniu tak populistycznym jak Samoobrona dziwi z kolei dr. Andrzeja Waśkiewicza, socjologa z Uniwersytetu Warszawskiego:(...) Osoby które głosują na Samoobronę jako na partię protestu, nie powinny zapominać o tym, że jest to także ugrupowanie reprezentujące interesy zamożnych, ale zadłużonych rolników. (...)
     Z kolei zdaniem Piotra Ikonowicza, przewodniczącego Polskiej Partii Socjalistycznej, od początku było wiadomo, że Samoobrona nie ma zbyt wiele pieniędzy, a polityka jest bardzo kosztowna.
     - Dlatego Andrzej Lepper wziął na pokład paru bogaczy, którzy zasponsorowali Samoobronie kampanię wyborczą, dzięki której osiągnęła ona taki dobry wynik wyborczy – powiedział „Głosowi” Piotr Ikonowicz. – Pytanie, czy Samoobrona będzie konsekwentna w obronie ludzi niezamożnych, czy też stanie się zakładnikiem tych posłów, którzy mają pieniądze”.
     
     Szerzej w dzisiejszym Głosie Elbląga.
przyg. M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A niech sie bogaca i to nawet naszym kosztem.Ciekawe jak tam powodzi sie naszym lokalnym parlamentarzystom?Mam nadzieje,ze nie gloduja.
Reklama