UWAGA!

Znikający Lotos

 Elbląg, Znikający Lotos
fot. Lotos)

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. A to oznacza, że wkrótce znane logo, kojarzone z Gdańskiem i Pomorzem, zniknie ze stacji paliw.

By przejąć Lotos, PKN Orlen musi m.in. sprzedać 30 procent udziałów w rafinerii Lotos w Gdańsku i odsprzedać 389 stacji benzynowych Lotosu, czyli prawie 80 procent z nich.

- Przed nami dekady inwestowania w nowe technologie, w transformację energetyczną w której "powiększony" Orlen jest kluczowym podmiotem - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości, na której przedstawiciele rządu i Orlenu ogłosili decyzję Komisji Europejskiej. - Żeby konkurować z największymi potrzeba skali. Przez takie połączenia tworzą się też dodatkowych możliwości wygenerowania dodatkowej synergii - mówił premier, zastrzegając że miejsca pracy związane dotychczas z Lotosem, nie zostaną zlikwidowane.

- Dostęp do paliw po konkurencyjnych cenach jest równie ważny dla przedsiębiorstw, jak i konsumentów. Możemy zatwierdzić dzisiaj proponowane przejęcie Lotosu przez PKN Orlen, bo wyczerpująca lista zobowiązań zaproponowana przez PKN Orlen zapewni, że odpowiednie polskie rynki pozostaną otwarte i konkurencyjne oraz że połączenie nie spowoduje wzrostu cen ani mniejszego wyboru paliw i produktów powiązanych dla przedsiębiorstw i konsumentów w Polsce i Czechach - powiedziała wiceprzewodnicząca komisji Margrethe Vestager, odpowiedzialna za politykę konkurencji.

 

Źródło: Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Konsolidacja na tak małym rynku jakim jest Polska może nie jest złym pomysłem. Zdaje egzamin w Europie zachodniej. Ale przejęcie PGNiG to już bym się zastanawiał. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  8
  Seller(2020-07-14)
 • LOTOS (gdzie pis usunął Olechnowicza ze stanowiska, bo im nie pasował)- diesel - 4.16 pln. Orlen - gdzie adrian produkował płyn do dezynfekcji i fuzja została nagle ogłoszona dzień po wynikach wyborów - diesel - 4.24 pln. Rozpoczyna się nacjonalizacja kraju i zbieranie pieniędzy na wyborcze obiecanki. Wincej plusów! Wincej!!!
 • Wina tuska ze lotos i energa byly bogatym podatnikiem dla trójmiasta teraz to sie skonczy
 • Mamy w końcu państwo jednego prezesa, jednej partii i zjednoczonego narodu to nie wróży w przyszłości nic dobrego
 • Znajomy 75 latek byl u wrozki. Powiedziala mu - za Komuny się urodzileś i za komuny umrzesz.
 • jeszcze nie slyszalem, żeby monopol byl dobry dla klienta. \ Ale morawiecki i duda wiedzą lepiej, przecież ich cena paliwa nie interesuje, bo tankują za nasze.
 • mówił premier, zastrzegając że miejsca pracy związane dotychczas z Lotosem, nie zostaną zlikwidowane. - tylko glupi w to uwierzy, a na pewno nie pracownicy Lotosu.
 • Trzeba będzie znów tankować u Ruskich, bo tym szmaciarzom zarobić nie dam żeby dla nierobów mieli 500+.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37
  29
  Łukoil wróć! :p(2020-07-14)
 • Że jeszcze nie wprowadzili dewocjonaliów jak na pocztach :D
 • a dlaczego się o tym nie mówi, że jest to po prostu "WROGIE PRZEJĘCIE"? Właścicielem Lotosu jest wciąż państwo (czyli my?)a większościowym właścicielem Orlenu już NIE. .. ale nie ma to jak wciskać masom cały czas ciemnotę. .. Idę o zakład - bo nie dość, że Orlen nie jest już w > 51 % polski, że przy następnej okazji - kryzysik/koronka -okazji nie brakuje - puszczą na giełdzie kolejne pakiety akcji Orlenu - obojętnie komu, może być i GazProm, skoro (p)rezydent Kolonii Rzeczpospolitej kuma się bardziej z masonerią rytu francuskiego (Rosja); )- pozory mylą, co ?; ] Hashtagi: #wrogieprzejecie
 • mateuszek kłamczuszek i długopis
 • Podatki zostaną w trójmiejście
Reklama