UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierz chciał się umówić na seks z nastolatką. Zapadł wyrok

 
Elbląg, Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata - to wyrok, jaki przed sądem w Grudziądzu usłyszał płk. Robert O.
Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata - to wyrok, jaki przed sądem w Grudziądzu usłyszał płk. Robert O. (fot. arch. portEl)
Reklama

Sąd Rejonowy w Grudziądzu skazał płk. Roberta O. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za to, że usiłował złożyć 14-latce propozycje seksualne za pośrednictwem internetu i telefonu. Wojskowy był wówczas szefem sztabu dywizji NATO w Elblągu. Został przeniesiony do rezerwy.

Robert O. został uznany winnym czynu zarzucanego mu w akcie oskarżenia, czyli usiłowania złożenia 17 lipca 2017 r. osobie małoletniej poniżej 15. roku propozycji obcowania. Robił to za pośrednictwem internetu, wysyłanych SMS-ów i w czasie rozmowy telefonicznej. Jednak nie uświadamiał sobie, że w rzeczywistości nie jest to możliwie, gdyż rozmawiał z osobą dorosłą.
       Sąd wymierzył oskarżonemu karę roku więzienia i zawiesił warunkowo jej wykonanie na trzy lata. Skazał go także na grzywnę w stawkach dziennych o równowartości 4 tys. zł. Orzekł też poddanie Roberta O. w czasie próby dozorowi kuratora i obciążył kosztami postępowania.
       Prokurator wnosił o zasądzenie wobec oskarżonego kary roku i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności i degradacji do stopnia szeregowego. Wyrok nie jest prawomocny, strony mogą się od niego odwołać.
      
       Źródło: onet.pl
      

       Robert O. został zatrzymany w lipcu 2017 r. przez policjantów niedaleko mostu w Grudziądzu, gdzie miał umówić się z 14-latką. Tego samego dnia został odwołany przez ministra obrony narodowej z funkcji szefa sztabu wielonarodowej dywizji NATO, stacjonującej w Elblągu i przeniesiony do rezerwy kadrowej.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama