UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żuławy pod specjalną ochroną

Dwa lodołamacze „Rekin” i „Tygrys” codziennie od rana kruszą lód na Wiśle. Wszystko po to, aby nie powstawały zatory i kra spływała swobodnie do morza. Tak więc zagrożenia powodzią nie ma. Druga dobra wiadomość - Senat RP zdecydował przeznaczyć 14 milionów zł na ochronę przeciwpowodziową Żuław – informuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Wydaje się, że 14 milionów zł to dużo, ale budowa kilometra przesłony chroniącej wał kosztuje 1 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na wzmacnianie wałów na Wiśle, odmulanie rzek oraz na codzienną osłonę przeciwpowodziową - zimą pracę lodołamaczy i konserwację urządzeń wypompowujących wodę z depresyjnych terenów.
     
aks
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czy wzmacnianie wałów na Wisle i praca lodomałaczy to też żuławy ????
 • Gazeta Wyborcza jak zawsze wybiera.I wybrała "trójmiasto",ale nie to Żuławskie : Elbląg, Nowy Dwór "GD", Malbork. Tylko to stare gdańskie. Gdzie Gdańsk, a gdzie Żuławy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbląsko-żuławskipatriota(2006-02-06)
 • Gazeta Wyborcza jak zawsze wybiera.I wybrała "trójmiasto",ale nie to Żuławskie : Elbląg, Nowy Dwór "GD", Malbork. Tylko to stare gdańskie. Gdzie Gdańsk, a gdzie Żuławy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbląsko-żuławskipatriota(2006-02-06)
 • Dziwny artykuł. Lodołamacze to jedno a wydanie 14 mln na wały to drugie. Ja sam pracowałem przy tego rodzaju wzmacnianiu wałów. Bardzo droga ale skuteczna technologia. Popieram. Ale jak ktoś się bierze za artykuł to niech chociaż szczątkowo wie o czym chce napisać
 • ochrona wspaniale.. tylko dlaczego odcinkami wały te sa poprostu rozebrane.. okolice Malborka.. rejon ujęcia wody w Letnikach .. czy tam nie sa potrzebne...przecież ktoś to kiedyś wykonał a dziś nie sa już potrezebne?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  guliwer(2006-02-07)
 • "Elbląsko-żuławski patrota" nie wie, że są Żuławy Nowodworskie (niem. Grosse Werder), Żuławy Malborskie (Marienburger Werder), Żuławy Gdańskie (Danziger Niederung) i Żuławy Elbląskie (Elbinger Niederung) i stąd m.in. taka redystrybucja kasy.
Reklama