UWAGA!

Bej zaczyna służbę w elbląskiej policji

 Elbląg, sierż.szt. Grzegorz Duda ze swoim psem służbowym o imieniu Bej
sierż.szt. Grzegorz Duda ze swoim psem służbowym o imieniu Bej (fot.KMP Elbląg)

Nowy policjant o imieniu Bej zacznie służbę w elbląskiej jednostce. Przeszedł pozytywnie wszystkie egzaminy i jest chętny do nowych wyzwań. 

Dwuletni owczarek niemiecki ponad pół roku temu trafił do elbląskiej policji. Jest jednym z 5 psów służbowych używanych w jednostce. We wtorek (2 czerwca) zdał razem ze swoim przewodnikiem ostatni egzamin kursu i zdobył „tytuł” psa patrolowo-tropiącego.

Prawdziwym egzaminem będzie dla niego służba i różne sytuacje, którym razem ze swoim przewodnikiem będzie musiał sprostać. Na szkoleniu dawał sobie radę doskonale.  

- Szkolenie odbywało się tu na miejscu jednak jego efekty były kontrolowane przez kadrę szkoły w Sułkowicach – mówi sierż szt. Grzegorz Duda z Zespołu Przewodników Psów Służbowych KMP w Elblągu, który ma pod opieką Beja. – Od 6 lat jestem przewodnikiem psów i m.in. dlatego powierzono mi to indywidualne szkolenie. Przyczyniła się do tego również sytuacja z pandemią. Nasza struktura mimo trudności musi przecież cały czas działać.

 

Egzaminy odbywały się w Sułkowicach, ale też i w Elblągu. Na taki elbląski egzamin przyjeżdżał policjant z Zakładu Kynologii Policyjnej – Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. I to on oceniał stopień wyszkolenia Beja. 

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu jest obecnie 5 psów służbowych. Są to psy patrolowo-tropiące oraz do wyszukiwania narkotyków. Pies został zakupiony z funduszu wsparcia policji, a środki na niego przekazało Starostwo Powiatowe w  Elblągu.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama