UWAGA!

Braniewo: Pijany zasnął w bagażniku, interweniowali grzybiarze i policjanci

 Elbląg, Braniewo: Pijany zasnął w bagażniku, interweniowali grzybiarze i policjanci
Fot. arch. KMP w Elblągu

W dość nietypowy sposób zakończył swój wyjazd na grzyby pewien mężczyzna. Od uzbierania pełnego kosza prawdziwków silniejsza okazała się potrzeba snu, spowodowana wypitym wcześniej alkoholem. Historia miałaby może inne zakończenie i nie wymagała interwencji innych osób, gdyby nie fakt, że mężczyzna zdecydował się przespać w bagażniku, z którego nie mógł już się wydostać. Z pomocą ruszyli inni grzybiarze i policjanci.

To miał być typowy wyjazd znajomych na grzyby. Umówili się na niedzielę (20 września). Wszystko zapowiadało się normalnie. Gdy jednak jednego ze zbierających zmorzył sen, spowodowany wypitym wcześniej alkoholem, sprawy przybrały nieco inny obrót. Około godz. 16:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że w okolicy Braniewa z zaparkowanego auta dobiegają dziwne odgłosy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w bagażniku samochodu znajduje się człowiek, który woła o pomoc.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Po dojechaniu na wskazany odcinek drogi policjanci dostrzegli stojącego przy pojeździe mężczyznę, który chwilę wcześniej wyszedł z bagażnika. Jak się okazało, z pomocą ruszyli mu inni grzybiarze, którzy słyszeli jego krzyki. W rozmowie z mężczyzną ustalono, że przyjechał w okolice Braniewa ze znajomymi na grzyby. Zrezygnował jednak z ich zbierania, ponieważ był pod działaniem alkoholu i chciało mu się spać. Jako miejsce wypoczynku wybrał sobie bagażnik, który, ku jego zdziwieniu, zatrzasnął się, gdy ten wszedł do środka. 

Patrol przeprowadził z mieszkańcem województwa pomorskiego profilaktyczną rozmowę, doradzając mu, by następnym razem rozsądniej wybierał miejsca wypoczynku.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama