UWAGA!

Dramatyczny finał kuligu pod Elblągiem

 Elbląg, Dramatyczny finał kuligu pod Elblągiem

15-latka z ciężkimi obrażeniami głowy walczy o życie w szpitalu. Jej 14-letnia koleżanka ma złamaną rękę. To finał kuligu w podelbląskim Adamowie. Samochód ciągnął 3 foliowe worki, a na nich sześć osób. Ostatnia para na zakręcie wpadła na drzewo. Kierowca był trzeźwy. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (18 stycznia) około godz. 18 w miejscowości Adamowo w  gminie Elbląg. 40-letni kierowca renault traffic ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, a na nich w sumie 6 osób (po dwie osoby na worku). Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Obrażeń doznały dwie nastolatki. 15-letnia dziewczyna z ciężkimi obrażeniami głowy walczy o życie w szpitalu. Jej 14-letnia koleżanka również trafiła do szpitala. Ma złamaną rękę. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Był trzeźwy. Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez policjantów.

- Pamiętajmy, że tak ekstremalne kuligi bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowiu. Obowiązujące przepisy ruchu drogowego kategorycznie zabraniają ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Organizacja takiego kuligu jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany 500 złotowym mandatem i punktami karnymi przez policjanta lub jeszcze wyższą grzywną przez sąd - przypomina policja.

Jak pokazują zdarzenia z ostatnich dni, to wcale nie grzywna może okazać się największą karą. Taka lekkomyślna zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią uczestników kuligu, który wymknie się spod kontroli. A żeby tak się stało naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy chwila nieuwagi, ciut za duża prędkość i jakaś nierówność, kamień lub konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której można było uniknąć. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie - apeluje policja.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Miejmy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. ..
 • Znowu wieś. .. znowu wiejscy mieszkańcy. Znowu napiszecie w komentarzach, że to wina firmy, która powinna odśnieżać drogi, bo na pewno jechali 30km/h, a jak w komentarzach pisaliście o 22 łatce, która zginęła w rowie to Waszym zdaniem nawet ubodzy 30km/h można wpaść do rowu! Macie nie równo pod sufitem. .. nic do Was nie dociera!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25
  69
  Do wsi nie dociera nic(2021-01-19)
 • 22 latka, teraz 15 latka. .. .jechałem przez raczki elbląskie i non stop mnie wyprzeliscie, a później płacze w internecie jak tragedia się wydarzy! Jesteście dzicy i będziecie ginąc na drogach do póki nie zrozumiecie, że ograniczenia prędkości należy szanować i nie wyprzedzać się jak na wyścigach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  63
  10
  Czerwona kartka dla Markus(2021-01-19)
 • Jak policja przestanie sie w... w to że dzieci sobie zjeżdżają z górek, jadą na snakach, to takich zdarzen będzie mniej ! Ludzie chcą żyć normalnie, a nie jak psy w kagańcach bo policja gania, wciska mandaty, zakazuje, gnębi. Tak samo sanepid który czerpie chyba satysfakcje z tego że dowala ludziom kary. Ludzie maja prawo do zabawy, do aktywności, do życia !!! Sanepidowcy czują wielką dumę jak dowala kary, - takie odnosze wrażenia jak wchodzą do restauracji dumni jak pawie, machając legitymacją, a potem wracają do domów i z uśmiechem na twarzach cieszą się bo spełnili swój "obowiązek"gnębienia ludzi. A tutaj ? Tutaj dzieci chciały zabawy. Fakt, kierowca nie pomyślał, za szybko jechał ale celowo tego nie zrobił i z całego serca życzę aby dzieciaki wróciły do zdrowia ! Policja - dajcie ludziom normalnie żyć ! Sanepid - dajcie ludziom normalnie żyć !
 • No błagam! Kto jest tak niemądry aby przywiązywać cokolwiek do auta?? Worki? Matko jedyna siwy dym. Czemu ludzie nie myślą o konsekwencjach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55
  21
  JuliaBe(2021-01-19)
 • Ludzie myślcie! Zero inteligencji. Zaraz będą obwiniać drzewa i wszystko tylko nie siebie.
 • @Igfu -Dzicz drogowa nie przestaje zbierać żniwa. .. .nic do nich nie dociera, a policji nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18
  26
  Gdzie jest policja!!!!(2021-01-19)
 • @JuliaBe - nie myślą, bo kar nie ma wogóle lub są zbyt niskie.
 • @Gość bez obaw już minusuja każdy komentarz, który nawołuje do wolnej u bezpiecznej jazdy. Oni są po prostu nieprzystosowani do życia w cywilizacji:. .oni koniaki jeszcze powinni jeździć.
 • Każdemu fajnie komentować lepiej pomódlmy się za dziewczynkę. Jak każdy taki rozważny mądry i przewidujący to super niech każdy patrzy na siebie. Dajcie spokój rodzica oni i tak cierpią. Mieszkanka
 • Jaki interes ma, któryś z „dziennikarzy” portel, który ingeruje w treść komentarzy? Powiedz mi chłopie/babo jaki masz w tym interes, że łamiesz konstytucyjne prawo do wolności słowa? Bo serio bronisz dzikusów drogowych i nie rób sobie z portel swojej prywatnej gierki promującej zdziczałych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13
  23
  rozmowa kontrolowana(2021-01-19)
 • @Gość Co jej modlitwa pomoże? Tu trzeba działać prewencyjnie! I walczyć z piractwem drogowym.
Reklama