UWAGA!

Golf nie do rejestracji

 Elbląg, Golf nie do rejestracji
(fot. KMP Elbląg)

Na policję została zgłoszona sprawa kupna pojazdu, a właściwie niemożliwości jego zarejestrowania. Na pierwszy rzut oka dokumenty wydawały się być kompletne, jednak podczas próby rejestracji auta okazało się, że nie można go zarejestrować z uwagi na brak ciągłości umów kupna-sprzedaży.

Transakcja została sfinalizowana, dokonano opłaty za auto, właściciel wydał dowód rejestracyjny, inne umowy oraz ubezpieczenie. Podczas rejestracji okazało się, że auto nie posiada jednak aktualnego ubezpieczenia, a także brak jest ciągłości umów. Sprawa do wyjaśnienia trafiła na policję. Zabezpieczono także umowy kupna sprzedaży auta.

Pamiętajmy, że historię pojazdu można bezpłatnie sprawdzić na rządowej stronie: www.historiapojazdu.gov.pl Znajdziemy tam informację o badaniu technicznym oraz aktualnym ubezpieczeniu OC.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tacy nieporadni ludzie nie potrafiący sprawdzić tak prostej rzeczy jak ciągłość umów czy faktu posiadania OC przez auto które kupują może lepiej że nie będą siadać za kierownice.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  18
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2020-11-23)
 • do mopsu po asystenta
 • Sprawa prowadzona w jakim kierunku?
 • @NiePrawyAleSprawiedliwy- - Po wpisaniu num. rejestr. w portalu UFG można sprawdzić czy i do kiedy pojazd ma ważną polisę OC.
 • Niech zgadnę. Auto od handlarza z placu podającego się za właściciela od 3lat? Plik umów albo in blanco.
 • Jeśli jest dowód czyli przegląd techniczny - to w czym problem by auto zarejestrować?? W czym ma pomóc ciągłość umów?? OC można zrozumieć, ale. .. wystarczyło odesłać petenta do pomieszczenia na przeciw drzwi od Urządu - ubezpieczyć auto i po problemie. Prawo powinno pomagać, ciągłość umów nie powinna być przeszkodą - rejestrujący w razie braku umowy, powinien spisać oświadczenie o braku jeden z umów, a o ile już to najważniejsza powinna być ostatnia umowa. A pozatym nie kupuje się z xx umowami, tylko od właściciela.
 • @EEEtam - In blanco to in blanco ale ilość właścicieli musi się zgadzać.
 • Drogi czytelniku, jeśli już kupujesz na in blanco spisz dane sprzedającego. Jeśli będzie stękał odstąp od zakupu.
 • kupiłem auto sprowadzone z zagranicy - mam TYLKO ostatnią umowę, dodatkowo auto miało za granica kilku właścicieli, jak więc sprawdzić czy istnieje ciągłość umów? uważam, że nie powinno być to przeszkodą w kupnie ani w rejestracji auta; ale jak widać siedzimy mentalnie w komunie;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  właściciel auta z zagranicy(2020-11-24)
 • Niestety ale nie wszyscy po kupieniu auta je rejestrują. Zdarza się że kupujemy auto które miało już kilku właścicieli którzy właśnie nie rejestrowali tylko przekazywali swoje umowy, spisując kolejną umowę kupna sprzedaży. Pewnie jedna z takich umów zaginęła i dlatego nie można zarejestrować takiego samochodu. Miałem podobny przypadek z ciągnikiem. Tylko sprzedający nie robił problemów ze zwrotem gotówki.
 • Takich samochodów w Elblągu i nie tylko jest sporo. Normą jest że auto jest odsprzedawane na ostatnia umowę kupna sprzedaży po kilka razy następnym nabywcą którzy nie dokonują czynności prawno skarbowych eksploatują pojazd.
Reklama