UWAGA!

Narkotyki i nielegalny tytoń pod Elblągiem warte prawie 1,5 mln zł

 Elbląg, Narkotyki i nielegalny tytoń pod Elblągiem warte prawie 1,5 mln zł
Fot. MOSG

Nielegalne towary akcyzowe i narkotyki o łącznej wartości blisko 1,5 mln zł przechwycili 21 sierpnia w powiecie elbląskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. W związku ze sprawą zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 33 i 54 lat.

Działania wspierali funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji, gdy na prywatnej posesji trzech mężczyzn pakowało do busa worki z krajanką tytoniową. Strażnicy graniczni wylegitymowali ich i zabezpieczyli prawie 100 kg krajanki. Potem, w wyniku przeszukań pomieszczeń, ujawnili znaczne ilości środków odurzających w postaci ususzonych krzaków konopi indyjskich, prawie pół kilograma marihuany, 19 sadzonek konopi i duże ilości suszu tytoniowego.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1880 kg suszu tytoniowego, przeszło 130 kg krajanki, 498 g marihuany, 10 kg suszonych krzewów wyglądem i zapachem wskazujących na konopie, 19 ściętych roślin konopi, maszynę do cięcia tytoniu, wagi elektroniczne i 8 tys. zł gotówki. Łączną wartość oszacowano na 1 mln 426 tys. zł.

33-latek i 54-latek, po przeprowadzeniu z ich udziałem czynności procesowych, zostali zwolnieni. Wobec 30-latka, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy z możliwością jego uchylenia w chwili złożenia poręczenia majątkowego.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama