UWAGA!

Nielegalnie zatrudnieni przy rybach

 Elbląg, Nielegalnie zatrudnieni przy rybach
Fot. Straż Graniczna

9 przypadków nielegalnego powierzania i wykonywania pracy przez cudzoziemców ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu w wyniku kontroli w elbląskiej firmie zajmującej się delegowaniem pracowników w przetwórstwie rybnym.

Jak stwierdzili mundurowi, praca była wykonywana bez wymaganego zezwolenia oraz bez zawarcia umowy. Ujawnieni cudzoziemcy, to 8 obywateli Kolumbii oraz obywatel Ukrainy. Gdy po kilku dniach od zakończenia kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ponownie pojawili się w tej firmie, okazało się, że spośród 8 Kolumbijczyków pięciu nadal świadczyło tam nielegalnie pracę. Osoby te zostały zatrzymane, wydano im decyzje o zobowiązaniu do powrotu.

W związku z popełnionym wykroczeniem (nielegalna praca) wobec pozostałych 3 Kolumbijczyków i Ukraińca zostanie wniesiony do sądu wniosek o ukaranie.

Podczas czynności strażnicy graniczni stwierdzili w tej samej firmie nielegalne wykonywanie pracy przez 5 kolejnych Kolumbijczyków. Czynności wobec tych osób są w toku.

Tadeusz Gruchalla,p.o.rzecznika prasowego komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama