
32-letni oficer jednej z elbląskich jednostek wojskowych jest podejrzany o szereg oszustw. Został zatrzymany we wtorek wieczorem przez elbląską Żandarmerię Wojskową.
- Nielegalne działania żołnierza polegały między innymi na powoływaniu się na wpływy u wyższych przełożonych, przy jednoczesnym składaniu obietnic w zakresie korzystnych przeniesień służbowych między jednostkami. Oficer popełnił również szereg oszustw polegających na oferowaniu szybszego procesu skutecznej rekrutacji na studia wyższe w jednej z uczelni wojskowych czy też kwalifikowania na różnego rodzaju kursy, a wszystko to w zamian za korzyści majątkowe w wysokości prawie 100 000 złotych - informuje elbląski oddział Żandarmerii Wojskowej.
Sprawa prowadzona jest pod nadzorem działu wojskowego olsztyńskiej prokuratury, która wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie 32-latka. Żołnierz odpowie z art. 230 § 1 oraz art. 286 § 1 Kodeksu Karnego, za co grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.