UWAGA!

Oszukany na kryptowalutach 

 Elbląg, Oszukany na kryptowalutach 

Do Komisariatu Policji w Pasłęku wpłynęło zgłoszenie dotyczące wyłudzenia pieniędzy podczas operacji na koncie kryptowalut. Z konta zniknęła suma blisko 100 tysięcy złotych.

Oszukanym jest pewien mężczyzna, który inwestował pieniądze na koncie pewnego portalu, o którym informacje znalazł w internecie. Pieniądze wpłacał od listopada 2021 roku. Z mężczyzną kontaktował się w tym czasie doradca finansowy, który to prowadził go przez arkana inwestycji kryptowalutowych. Wizyta w komisariacie w Pasłęku miała miejsce na drugi dzień, po tym jak stwierdził, że na krytowalutowym koncie brakuje ponad 80 tysięcy złotych, a z jego prywatnego konta wypłacono również sporą kwotę.

Z zakładanego dużego zysku na razie wyszła równie duża ale strata. Policja prowadzi teraz czynności zmierzające do ustalenia oszusta.

W przeciwdziałaniu tego typu przestępstwom bardzo ważna jest prewencja. Czyli wyczulanie potencjalnych ofiar, aby mieli mniej zaufania do obcych osób oferującym im szybkie wzbogacenie się szczególnie na operacjach finansowych.

Szybki zysk może okazać się szybką utratą oszczędności. Pamiętajmy o tym odbierając wiadomość mailową lub z komunikatora internetowego od takich właśnie osób.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pazerni zawsze się przyjmą.
 • Nie bądż chamie chytry
 • Kryptowaluty to doskonały pomysł na fiskalizm i opresję tzw. państwa, do tego świetna okazja do inwestycji i zarobku. .. tylko trzeba trochę użyć mózgu, ogarnąć temat, i DOSZKOLIĆ SIĘ w zakresie podstaw obchodzenia się z krypto. .. nigdy nie ufamy "dobrym wujkom", nie podajemy nikomu ŻADNYCH wrażliwych danych itd. .. ten numer tutaj opisany do dokładnie coś jak numer "na wnuczka"- tylko w wersji dla młodszego pokolenia; [. .. w każdym razie - krypto to przyszłość, i tyle w temacie.
 • @IT Marian - No raczej nie przyszłość tylko zniewolenie
 • Nic tak nie cieszy Polaka, jak cudza strata. Prawda, Eryk i ten następny anonim?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Grzegorz W.(2021-12-17)
 • @IT Marian - świetny pomysł doszkolić się ani się nawet nie zająknąłeś, że rynek kryptowalut kontrolowany jest przez cwaniaków pokroju Muska i innych Gatesów i jeśli ktoś na tym zarobi to tylko oni i może kilku wiernych poddanych ale przecież co ja tam wiem topcie szanowni państwo swoje oszczędności tylko zobaczcie najpierw jak wygląda prawdziwa kopalnia np. bitcoina nie ufajcie naciągaczom
 • @IT Marian - nie wspominasz też o tym, że nie ominiesz "fiskalizmu"bo są już przepisy opodatkowujące zysk z kryptowalut a Chiny wywaliły od siebie "kopalnie"i zakazały używania bitcoin
 • @Abnegat - Wytłumacz nam wszystkim w jaki sposób "rynek kryptowalut kontrolowany jest przez cwaniaków pokroju Muska i innych Gatesów "? Masz wgląd w ich portfele? Dlaczego są "cwaniakami"? Bo mieli pomysł i na nim zarobili? Kim są "poddani"tych panów? Użytkownicy Windowsa i Tesli? Oświeć nas wszystkich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  2
  Don't trust. Verify(2021-12-17)
 • @IT Marian - Pomijając oszustwo, które powinien znać każdy szanujący się użytkownik bankowości elektronicznej to wybacz ale rynek kryptowalut jest jak czarna magia. Bitcoin sterowany przez właśnie potentatów tego świata. Postępowy Musk przyjmuje Bitcoinem zapłatę za Tesla, oj czas przeszły bo kurs zanurkował w dół i można tak książkę napisać. Spekulacja goni spekulację.
 • no i jeszcze pytanko do tych obeznanych "fachowców"ile giełd kryptowalut przestało istnieć (upadłość)a jako że to spółki zoo z niskimi kapitałami zakładowymi nie mogło wypłacić nie tylko zakupionych kryptowalut, ale też realnej wpłaconej im kasy?
 • @Abnegat - Nie znam żadnych fachowców od krypto. Samo to zagłębianie się w temat kopalnia bitcoin to jakaś czarna magia Internetu. Takich telefonów każdy z nas myślę kilka już odebrał. Wystarczy myśleć i spuszczać tych fachowców z call center na drzewo a nie dawać im dostęp do konta i łudzić się prognozą "kosmicznych zysków".
 • Niektórzy ewidentnie nie osiągnęli takiego poziomu mądrości, żeby posiadać większe pieniądze (nie dotyczy starszych ludzi z demencją, którzy z kolei dla własnego dobra również nie powinni ich posiadać). Pazerność i cwaniakowanie to prosta droga do utraty tego, co już się ma.
Reklama