UWAGA!

Po tragedii na drodze. Tymczasowy areszt dla kierowcy ciężarówki

 Elbląg, Po tragedii na drodze. Tymczasowy areszt dla kierowcy ciężarówki
fot. arch. KP PSP w Świeciu

Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 53-letniego kierowcy volvo podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Niewieścinie, w którym zginęło czterech mieszkańców powiatu elbląskiego - informuje podkomisarz Jolanta Tarkowska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (16 maja) po godz. 10 w Niewieścinie (województwo kujawsko-pomorskie). W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy - osobowy peugeot, ciężarówka, ford transit oraz ciężarowe volvo. Oba pojazdy ciężarowe przewoziły kruszywo. Czterej mężczyźni podróżujący fordem transitem zginęli na miejscu. Ofiary śmiertelne pochodziły z powiatu elbląskiego. Auto, którym jechali w kierunku Gdańska zostało zgniecione między dwiema ciężarówkami. Mężczyźni mieli 41, 39, 38 i 24 lata. Wszystkie pojazdy jechały w kierunku Gdańska. Na tym odcinku drogi wykonywane są prace budowlane, a ruch odbywał się wahadłowo. Samochody najechały na siebie.

  Elbląg, Po tragedii na drodze. Tymczasowy areszt dla kierowcy ciężarówki
fot. arch. KPP w Świeciu

Jak informuje KPP w Świeciu 53-letni kierowca ciężarowego volvo został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- 18.maja Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje podkomisarz Jolanta Tarkowska.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama