UWAGA!

Przekroczyli prędkość

 Elbląg, Przekroczyli prędkość

Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali trzech kierowców. Każdy z nich przekroczył dwukrotnie dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami. Policjanci ostrzegają przed brawurą i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyną wypadków.

Kontrole prędkości miały miejsce na terenie Elbląga. Rekordzista został zatrzymany na ul. Ogólnej. 24-latek jechał hondą 113 km/h. Na tej samej ulicy policjanci skontrolowali kierowcę mercedesa. 43-latek miał na liczniku 102 km/h. Ostatni z kierowców był skontrolowany na ulicy Browarnej. Prowadził mercedesa z prędkością 101 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami. Policjanci ostrzegają przed brawurą i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

Jakub Sawicki, biuro prasowe KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prawdziwi Emblonscy mistrzowie kierownicy buhahahahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  2
  Bardzo dobrze buhahaha(2021-02-25)
 • Błąd pomiary tego urządzenia (UltraLyte)wynosi 3%. Wszelkie wyniki powinny być zaniżane w dół na korzyść kierowcy. Czyli te pomiary 101 i 103 km/h można by uniknąć utraty prawda jazdy. Dodatkowo pamiętajmy też ze w warunkach użytkowania napisane jest że nachylenie terenu nie powinno być większe jak 3% a na ogólnej jest grubo ponad. Oprócz tego, że Policjant pokazuje nam prędkość, poprośmy aby pokazał jaki czas temu dokonał pomiaru, bo zdarza się mięć "zapamiętany"wynik i walić w każdego. Oprócz tego, powyżej danej odległości powinno się używać statywu do pomiaru, którego nie widziałem w użyciu w naszej Elbląskiej policji nigdy.
 • Jak już wspomniałem, te kary nie odstraszają. Może policja powinna bardziej dotkliwe kary stosować, Jak pogrozić paluszkiem? Albo załóżcie zeszycik i wpisujcie tam smutne słoneczka kierowcom, który są przyszłymi mordercami drogowymi. Wtedy się coś zmieni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Strach = kara(2021-02-25)
 • Gronowo Elbląskie Ulica Świerkowa tiry i osobówki dalej przekraczają prędkość nie mając bezpieczeństwa mieszkańców na uwadze. POLICJA wiem, że to czytasz, bo znajomy z drogówki mi mówił, że to dociera do Was! Napisze skargę do Olsztyna to się ruszycie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  1
  Policja ma wywalone(2021-02-25)
 • @Policja ma wywalone - Pisz do Warszawy co tam będziesz do Olsztyna pisał.
 • 10,20 km/h przekroczyć, to OK, zdarza się najlepszym ale nawet 80 po mieście, to już brak myślenia i żaden błąd pomiaru go nie zmieni. Jeśli w kogoś by wjechał, to te 5 km/h przy 90 zrobiłoby różnicę? (Abstrahując od uczciwości mierzącego. )
 • Pisz do Warszawy co tam będziesz do Olsztyna pisał - Jeżeli nie wypełniają swoich obowiązków to pisać, gdzie się da - gdzieś w końcu się przyklei i dotrze tam, gdzie trzeba.
 • @Policja ma wywalone - Przykro mi, ale nie Ty jeden masz takie problemy! Każdy w tym Państwie musi zrozumieć, że wykonując swoje konkretne zadanie a mam na myśli Policję powinien reagować na zgłoszenia obywatela i płatnika podatków, z których są opłacani i nie robią żadnej łaski, to zawsze funkcjonariusze powinni mieć z tyłu głowy.
 • Za małe kary. Przejścia dla pieszych a Piraci ponad 100km, 5000zł to dopiero zaboli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  MALINA KO(2021-02-26)
 • A 98-99 km to też Piractwo, tak jeżdżą bezmózgowcy.
 • chciałbym tylko nadmienić iż to nie prędkość powoduje zgon, tylko jej gwałtowne wytracenie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uruk - khai(2021-03-01)
Reklama