UWAGA!

Sądowe wyroki za drogowe wykroczenia

 Elbląg, Sądowe wyroki za drogowe wykroczenia
Fot. KMP w Elblągu

Gdy osoba nie przyjmuje mandatu lub wykroczenie jest rażące i narusza zasady bezpieczeństwa, policjanci kierują wniosek o ukaranie do sądu. Zamieszczamy kilka przykładowych wyroków w sprawach o wykroczenia drogowe.

Pewien 35-letni motocyklista, którego prędkość zmierzyli policjanci z Pasłęka jechał o ponad 40 km/h za szybko. Sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna ma zapłacić 1000 złotych grzywny.

Inny 49-latek, również w Pasłęku kierował osobowym peugeotem i przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wyrok to grzywna w wysokości 1500 złotych.

24-letni elblążanin zatrzymany został w lutym przy ul. Mazurskiej, gdy kierował renault laguną. Mężczyzna nie posiadał uprawnień. Wyrok: 1000 złotych grzywny oraz 1,5 roku zakazu prowadzenia pojazdów.

20-latek z Elbląga, który dwukrotnie został zatrzymany do kontroli drogowej 14 i 16 kwietnia również nie posiadał uprawnień. Mężczyzna musi teraz zapłacić grzywnę w wysokości 1500 złotych oraz przez rok ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Rekordzistą został pewien 26-latek który w styczniu kierował osobowym audi. Za kierowanie bez uprawnień sąd skazał go na grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama