UWAGA!

Strażnicy graniczni w nowej siedzibie

 Elbląg, Strażnicy graniczni w nowej siedzibie
fot. A. Kubiak (MOSG)

Nowa siedziba Straży Granicznej w Elblągu przy ul. Kotwiczej jest już gotowa, kosztowała 17 milionów złotych. W budynku przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych funkcjonariusze mają do dyspozycji prawie 2000 m kw. Oprócz centrum służb dyżurnych znajdują się tu pomieszczenia biurowe, socjalne i magazynowe, a także nowocześnie wyposażona sala szkoleniowo-konferencyjna. Zobacz zdjęcia.

Roboty budowlane trwały od połowy 2019 roku. Objęły budowę nowego obiektu i przylegających do niego boksów garażowych z ciągiem pieszym, drogami i miejscami garażowymi, wyburzenie dotychczas użytkowanego budynku i budowę w jego miejscu kolejnych boksów garażowych, w tym dla jednostki pływającej. Dodatkowo powstały tu kojce dla psów służbowych, miejsca parkingowe, a teren i wał przeciwpowodziowy zyskały nowe ogrodzenie wraz z dojściem do pomostu z jednostką pływająca na rzece Elbląg.

W budynku przystosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych funkcjonariusze mają do dyspozycji prawie 2000 m kw. Oprócz centrum służb dyżurnych znajdują się tam pomieszczenia biurowe, socjalne i magazynowe, a także nowocześnie wyposażona sala szkoleniowo-konferencyjna.

Wybudowany w Elblągu obiekt stanowić będzie w całości integralną część infrastruktury morskiego przejścia granicznego na zewnętrznej granicy UE i strefy Schengen. Wykorzystywany zostanie do zapewnienia sprawnej i skutecznej odprawy granicznej na przejściu granicznym w Elblągu obsługującym połączenia z Obwodem Kaliningradzkim w Federacji Rosyjskiej.

Placówka Straży Granicznej w Elblągu powstała w maju 1996 roku. Do końca 2000 roku pozostawała w strukturze organizacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej, przez następne 3 lata była częścią Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 1 stycznia 2004 roku ponownie włączono ją w struktury MOSG. Zasięg placówki obejmuje miasto Elbląg, powiat elbląski, malborski, kwidzyński, sztumski oraz gminę Frombork.

  Elbląg, Strażnicy graniczni w nowej siedzibie
fot. A. Kubiak (MOSG)

Nowoczesna siedziba elbląskich funkcjonariuszy powstała w ramach projektu „Budowa i wyposażenie budynku SG w Elblągu usprawnieniem odpraw granicznych”. Jego beneficjentem jest wojewoda warmińsko-mazurski, a jednostką realizującą Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Środki na inwestycję pochodziły z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i budżetu państwa.

 


        

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama