UWAGA!

Typowa służba policyjnego patrolu ruchu drogowego

 Elbląg, Typowa służba policyjnego patrolu ruchu drogowego
Fot. KMP w Elblągu

Wczoraj policjanci z Grupy SPEED zostali wezwani jako wsparcie do przeprowadzanej przez inny patrol kontroli drogowej dotyczącej nietrzeźwego kierującego. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem pasażera… z innego auta.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj przy al. Grunwaldzkiej. W pobliżu stacji benzynowej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli vw turana kierowanego przez 39-latka. Mężczyzna „wydmuchał” 0,52 promila alkoholu. W trakcie kontroli z przejeżdżającego obok fiata punto posypały się wulgarne uwagi na temat prowadzonej przez policjantów kontroli. Jeden z pasażerów fiata punto nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a że auto zatrzymało się na stacji benzynowej, policjanci postanowili skontrolować i tego kierującego. Uwagę funkcjonariuszy przykuło dziwne zachowanie pasażera tego auta. Gdy kierujący wykrzykiwał przez okno… pasażer próbował schować coś pod dywanikiem auta. Okazało się, że 29-letni mężczyzna miał przy sobie zawiniątko z marihuaną, które próbował wcisnąć pod dywanik. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 150 zł za brak w aucie trójkąta ostrzegawczego oraz gaśnicy. 29-letniemu pasażerowi za posiadanie narkotyku może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Patrol Grupy SPEED jeszcze tego samego dnia, tym razem w miejscowości Rogajny, zatrzymał mężczyznę kierującego audi. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania. Dalej już nie pojechał, teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Za jazdę po alkoholu może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie bez uprawnień grzywna i sądowy zakaz.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Alkoholicy, mordercy drogowi, ćpuny i upośledzeni umysłowo. Tak w skrócie można opisać Elbląg i okolice jeśli chodzi o sytuacje kierujących pojazdy silnikowe.
 • Coś złego dzieje się w policji, skoro jakiś lump pozwala sobie na wykrzykiwanie do nich tekstów z okna samochodu. Policja nie ma szacunku.
 • WYSOKI SĄDZIE! Trzeba dać niski wymiar kary dla pijanych morderców drogowych! 1500 zł to aż za dużo jak za życie ludzkie, który pijany kierowca może komuś odebrać. Proponuję, żeby sąd w ogóle ułaskawiał takie osoby. W końcu o to chodzi Wam, żeby destabilizować prawnie Polskę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Gosc3228(2020-08-19)
 • @Szacunek policji? - Nie mają szacunku, bo sami sobie winni. Wcześniej zawsze miałeś dużo szacunku dla policjantów dopóki nie przekonałem się jacy oni naprawdę są.
 • Specjalnie powołana grupa speed od trójkąta i gaśnicy. Proponuję powołać grupę "Rambo"do ścigania staruszek z rzodkiewką na rynku.
 • Ktoś obraził majestat a w zemście dostali, co dostali. Wszystko jest dobrze dopóki ich nie skrytykujesz, czasami słusznie.
 • Banda idiotów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  XMEN KACZYNSKI(2020-08-20)
 • A może policja zrobi porządek w koncu z paniusią szalejącą po Elblągu zielonym FORDEM FIESTA ? To co wyczynia na drogach to kwalifikuje się do zatrzymania prawa jazdy i skierowania na psychotesty. Bardzo nerwowe zachowania za kierownicą i tak jest praktycznie co dziennie.
 • Policja stanowczo ma zbyt małe uprawnienia lub nie wykorzystuje posiadanych bo ich zwierzchnicy niechętnie patrzą na konsekwencje rozdrażnienia suwerena. Dlatego mamy do czynienia z przypadkami jak ten opisany. To jedyny taki kraj w Europie gdzie policjant musi się obawiać konsekwencji ostrej i uzasadnionej reakcji w przypadku zatrzymania podejrzanego zamiast reagować w sposób stanowczy, zapewniający mu własne bezpieczeństwo to musi pamiętać że zaraz wywoła to protesty. Tak być dalej nie może, policjant musi chronić ale sam musi być też chroniony.
 • Przecież powinna być wolność słowa, w wolnym kraju każdy powinien mieć możliwość krytykowania każdego, w USA to można nawet obrażać prezydenta i nic za to nie grozi, bo jest wolność słowa. W Polsce nie ma wolności słowa. Na szacunek to się pracuje całe życie, żadne przepisy czy normy prawne nie spowodują, że 1 do 2 będzie miał szacunek.
 • Nie, ma za duże uprawnienia. Przede wszystkim, każdy powinien mieć kamerę nagrywającą interwencje i nagrania te nie powinny być przechowywane przez policję, ale przez jakiś niezależny organ np prze RPO, przy którym powinna być jakaś komisja, która rozstrzygałaby spory pomiędzy stronami i wydawała wiążące decyzje oczywiście z możliwością odwołania do wyższej instancji. Wtedy nie byłoby kontrowersji.
 • @Szacunek policji? - Prawda jest taka że Polskie Prawo jest do dupy. Jeżeli policja łapie kierowcę bez prawka i do tego pijanego to powinno być jak w Norwegii. Za jazdę po pijaku 5-lat odsiadki areszt bez stron procesowych natychmiastowy, prócz tego 100 tyś NK, tj. napolskie około 55tyś zł. to na pewno by odstraszyło potencjalnych bandytów drogowych. A tak lipa bo 150zł to jak splunąć. A za brak szacunku dla Policji odpowiednio od 500 do 5000zł. może się ta banda pijaków z transu obudzi!!!!!