UWAGA!

Ukarany za niebezpieczną jazdę

 Elbląg, Ukarany za niebezpieczną jazdę
fot. policja

Mieszkaniec Śląska został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie. 30-latek na trasie S7 pod Elblągiem wyprzedzał i gwałtownie hamował. Zmusił kierowce samochodu dostawczego do zjechania na pobocze. Skazany stracił prawo jazdy i dostał 1 000 zł grzywny. Ma także pokryć koszty sądowe.

Zdarzenie miało miejsce 20 lutego na trasie S7 pod Elblągiem. 30-letni mieszkaniec Śląska jechał osobowym renault w stronę Warszawy. Po wyprzedzeniu forda transita, zajechał mu drogę i zaczął gwałtownie hamować. Zrobił to celowo i złośliwie. Kierowca forda musiał hamować i zjechał na pobocze. Powiadomił służby. Policjanci sporządzili wniosek do sądu, który wydał wyrok. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym kierowca renault na 6 miesięcy stracił prawo jazdy. Został także ukarany grzywną w wysokości 1000 zł. Dodatkowo musi pokryć koszty sądowe.

Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest i nie będzie bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe.

Jakub Sawicki, biuro prasowe KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Krew gotuje jak widzę takich buraków na drodze co myślą że są nie wiadomo kim i wszyscy muszą się podporządkować takim do ich stylu jazdy. Tak im się śpieszy że każdy wtedy na drodze to przeszkoda a nie współużytkownik drogi. Polecam kamerki montować działa jak policja chce coś wymusić, nagra bandytę, nagra naszą nieuwagę ku przestrodze. Jak dla mnie powinny być obowiązkowe we wszystkich autach
  • Fajne te nasze sądy, takie nie za szybkie. ..
  • @Ja. - Ten czas to jak na polskie sądy to i tak rewelacja. .. a pamiętam tak hucznie było trąbione sądy 24 godzinne; )