UWAGA!

Więcej wypadków w pogodne dni

 Elbląg, Więcej wypadków w pogodne dni

W miniony weekend policjanci z Elbląga odnotowali dwa wypadki drogowe. Trzy osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nikt nie zginął. Policjanci ostrzegają kierowców i zalecają większą uwagę. Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Najwięcej ich przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy i pogoda najbardziej sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności.  

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek (11 czerwca) w miejscowości Godkowo. 45-latek z Pasłęka jechał motocyklem. Z tyłu miał pasażerkę. Nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu, który przed nim jechał. Nie zdążył wyhamować i uderzył w hyundaia. Motocykl przewrócił się. Pasażerka złamała rękę. Trafiła do szpitala. 45-latek miał ogólne potłuczenia. Kierowcy byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę (12 czerwca) na ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. 72-letnia kierująca renaultem potrąciła na przejściu dla pieszych 56-letniego rowerzystę. Mężczyzna doznał złamania nogi. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Szczegóły wypadków wyjaśnią policyjne dochodzenia.
      
       Policjanci ostrzegają!

Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Jak uświadamiają nam statystyki policyjne, im lepsza pogoda do jazdy, tym służby mają więcej pracy. Najwięcej wypadków przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy i pogoda najbardziej sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności. Podczas słonecznej pogody warto zdjąć nogę z gazu, a na drogach z pewnością będzie bezpieczniej.
        

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A policja pojawi się na drogach? Żadnych łapanek kaskadowych, jeździć można pijanym, bez prawka, a prawdopodobieństwo, że Cię zatrzymają jest zerowe. 12 lat prawo jazdy mam, w Polsce nigdy nie byłem zatrzymany. Pojechałem do Niemiec i bez bicia przyznaje się, że za prędkość mnie 2 razy złapali w krótkim czasie. Wstydzę się tego, ale to oddaje jak nieudolna jest Polska policja.
 • Zwiększona ilość wypadków i zdarzeń drogowych będzie teraz spowodowana nowymi przepisami, do których część kierowców nie zdążyła się jeszcze przyzwyczaić a część przestrzega ich nawet nadgorliwie (np. na przejściach dwuetapowych z wysepką)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2021-06-14)
 • To że mają więcej pracy to bardzo dobrze a to że ich nigdzie nie ma to inna kwestia
 • To niech wezmą zgaszą słoń ce i po problemie
 • bo się na laski oglądają :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja też(2021-06-15)
Reklama