UWAGA!

Wyrzucają śmieci, gdzie popadnie

 Elbląg, Wyrzucają śmieci, gdzie popadnie
(fot. Straż Miejska)

Straż Miejska w Elblągu odnotowuje coraz więcej przypadków zaśmiecania miejsc publicznych. Wyrzucamy śmieci, gdzie popadnie. Zobacz zdjęcia.

Każdy mieszkaniec płaci za odbiór i utylizację odpadów, a mimo to zaśmiecamy miejsca publiczne. W internecie dostępne są harmonogramy odbioru odpadów, do których każdy mieszkaniec ma dostęp. Można także o taki harmonogram zapytać telefonicznie w Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej czy w Urzędzie Miejskim.

Nasze miasto powoli zmienia się w wysypisko śmieci, a mieszkańcy nic sobie z tego nie robią. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w miejscach, w których najczęściej pojawiają się "dzikie wysypiska", zakładają fotopułapki, które mają pomóc w identyfikacji i karaniu bezmyślnych śmieciarzy. Mieszkańcy mają również problem z trafieniem do pojemników na śmieci czy też wiat śmietnikowych. 

Przypominamy, że zaśmiecanie miejsca publicznego, o którym mówi art. 145 kodeksu wykroczeń jest zagrożone mandatem karnym w wysokości 500 zł lub grzywną do 5 tysięcy złotych.

mł. str. Karol Hoffman, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Buhaha! Biedrąg, stan umysłu. .. problem wrzucić odpad do właściwego pojemnika. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  4
  BoTak!(2020-06-25)
 • Jakie dzikie trawniki chodniki też zaj. .. Śmieciami no cóż ale co się dziwić wchodzę do sklepu kupuje snickersa i Tigera. Jem wypijam idę z papierem puszka przez całą ul. Wiejska ani jednego śmietnika
 • Niech się przejdą na Fredry i wystawią mandat dla zarządcy nieruchomości, śmieci latają po podwórkach, a wiaty na śmietniki jak nie było tak niema. ..
 • A prawda jest taka że na tych miejscach tzw smietnikach jest brak tablic jaki budynek JEST przynależy do śmietnika. Tak jest w całym mieście. Na dodatek w nocy podjezdzaja samochody i śmieci fru pod śmietnik.
 • Geniusze na logikę te śmieci podrzucił ktoś spoza rewiru. Zwróć uwagę jednemu z drugim to grozi pobiciem. A najgorsze damulki są ale ja tu mieszkam, proszę zająć się sobą, tylko jasne samochodem ze śmieciami jeżdżę hrabianka.
 • Dlaczego nadal nie są w Elblągu zabudowane i zadaszone obudowami wszystkie śmietniki. Zarządcy powinni być ukarani nic nie robią. A teraz pozamykane budynki administracji ZBK i wspolnot dodzwonić się to cud. NIEROBY. Nie wiadomo czy pracuja czy urlopuja tyle miesiecy.
 • Dotyczy to całego miasta buractwo. Mój sąsiad całego busa ze stolarni wypakowywał w biały dzień. Tydzień w tydzień aż go dojechali sąsiedzi donosami. Zdziwiony kur. .. ale on płaci za śmieci. Za osobę tumanie nie za busa worków i odpadów. A potem zdziwko podwyżki, podwyżki.
 • Sprowadzila sie do Elbląga wiocha skoma z butów wystaje i rzna panstwo.
 • Przejechać się po zakładach oponiarskich, wielkich biznesmenach branży motoryzacyjnej. Z kim podpisane umowy na utylizację opon, kto odbiera przepracowany olej z samochodów po przeglądach. Jeden fotel czy kanapa nie zaśmieca otoczenia, przyjdzie dzień wywiozą i gabaryt.
 • Raczej mieszczuchy na wiochę się wyprowadzili, domy pobudowali w Gronowie ale śmieci podrzucają na stary adres. Znam i takich. Prosty patent, monitoring wokół śmietników, rejestracja obrazu działa na złodzieja w sklepie podziała na śmieciarza osiedlowego.
 • tigery piją tylko amfoludy
 • Niech strażnicy miejscy posprzątają a nie fotopulapki zakładać, co za dekle
Reklama