UWAGA!

Zabił bezdomną Marylę. Sąd przesłuchuje świadków

 Elbląg, Kamil D. podczas pierwszej rozprawy,
Kamil D. podczas pierwszej rozprawy, fot. Anna Demo

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu odbyła się czwarta rozprawa w procesie 27-letniego Kamila D., oskarżonego o zabójstwo bezdomnej kobiety w lipcu 2020 roku. Sąd przesłuchał kolejnych świadków, między innymi sąsiada Kamila D.

Kamila D. prokuratura oskarża, że w nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2020 roku przy al. Tysiąclecia zabił bezdomną Marylę B. (czyn z art. 148 paragraf 1 kodeksu karnego). - Działając z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia zadawał ciosy po ciele i szyi, klatce piersiowej, kończynach i głowie, w wyniku czego pokrzywdzona doznała uszkodzeń ciała: twarzy, stawu barkowego, pęknięcia wątroby, złamań żeber. Przywarł do podłoża klatkę piersiową pokrzywdzonej, powodując upośledzenie wymiany powietrza, w wyniku czego pokrzywdzona zmarła śmiercią gwałtowną, nagłą, a jej bezpośrednią przyczyną było uduszenie się – mówiła prokurator podczas pierwszej rozprawy, która odbyła się w czerwcu.

Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Kamil D. nie przyznaje się do winy. Podczas procesu jako świadkowie zeznawali już policjanci, między innymi funkcjonariusz pełniący obowiązki pomocnika oficera dyżurnego w dniu, w którym Kamil D. przyszedł na Komendę Miejską Policji w Elblągu, by powiadomić, że "prawdopodobnie zabił człowieka".

Podczas czwartej rozprawy, która odbyła się 19 listopada sąd przesłuchał pozostałych świadków.

- Sąd przesłuchał sąsiada oskarżonego i przeprowadził dowód z opinii biegłej z zakresu patomorfologii – informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Na następnej rozprawie planowane jest przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego psychologa i dwóch biegłych psychiatrów.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama