UWAGA!

Zapadły wyroki w sprawie napadu na kolekturę

 Elbląg, Zapadły wyroki w sprawie napadu na kolekturę
fot. arch. KMP w Elblągu

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu zapadły wyroki w sprawie napadu na kolekturę gier liczbowych przy al.Tysiąclecia, do którego doszło 15 stycznia 2020 roku. Sprawcy złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. 

- Sąd skazał obu oskarżonych: Dariusza C. i Łukasza P. na kary po 10 miesięcy pozbawienia wolności z jednoczesnym nałożeniem na nich obowiązku naprawienia szkody przez zapłatę kwoty 1.560 zł. Sąd uwzględnił wniosek oskarżonych o dobrowolne poddanie się karze – informuje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Przypomnijmy. Do napadu na kolekturę przy ul. Tysiąclecia w Elblągu doszło 15 stycznia. Sprawcy (46 lat i 33 lata) działali w porozumieniu. Jeden z nich zastraszył kobietę pracującą w kolekturze, a następnie zabrał znajdującą się niedużą sumę pieniędzy.

W czasie śledztwa zabezpieczono i przeanalizowano m. in. zapisy monitoringu z kolektury. Funkcjonariusze ustalili najpierw jednego ze sprawców, a niedługo później drugiego. Obaj mężczyźni mieszkali w Elblągu. W trakcie zatrzymania w mieszkaniach mężczyzn policjanci zabezpieczyli przedmioty, którymi posługiwali się w trakcie popełniania przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy został przedstawiony w sądzie z wnioskiem o areszt. Sąd zdecydował wówczas o aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące. Byli już wcześniej notowani między innymi za kradzieże.

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Napad na kolekturę i 10 miesięcy odsiadki? Za posiadanie 1 grama zasuszonej konopii grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Te wyroki to są żarty. ..
 • Życzę, tym osobom, które dają tak ŚMIESZNE wyroki, aby kiedyś złodziej wkradł się do ich własnego domu/mieszkania, zastraszył, najlepiej na oczach żony i dzieci, a potem "kolega z pracy"przyklepał 10msc, pozbawienia wolności, ciekawe on sam by się poczuł. Wyrok to jakaś KPINA !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  71
  2
  sprawiedliwy...(2020-09-28)
 • Wyrok śmieszny, zachęcający do następnych napadów. .. ..
 • Pisalem już kiedyś, że grupa sądownicza w Polsce jest opłacana przez Kreml, żeby prawnie destabilizować Polskę. 10 miesięcy za napad na kolekturę, to co to jest? Nie dowód na to, że niskie wyroki za ciężkie przestępstwa maja destabilizować społeczeństwo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  7
  Wiem więcej(2020-09-28)
 • do napadu doszło 15 stycznia 2020 a mamy koniec wrzesnia, (zakladajac ze zlapali ich w styczniu )czyli posiedza jeszcze ponad półtora miesiaca, ledwie sie te sady wyrabiaja - jeszcze odszkodowanie by dostali ze za dlugo siedzieli, przy kosztach utrzymywania osadzonego na poziomie +- 3tys miesiecznie wychodzi na to ze narazili skarb panstwa na strate 30 tys zl, jednoczesnie nałożeno na nich obowiązek naprawienia szkody przez zapłatę kwoty 1.560 zł, co za paradoks, no ale gdyby nie oni to policja sady sluzby penitencjarne poszliby z torbami, stac nas
 • Brunon czemu Ci się nie udało? Teraz mieli byśmy sielankę w Polsce! a tfuuuu
 • Recydywa i tylko taki wyrok? Tfu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  1
  Już niedługo wieś Elbląg(2020-09-28)
 • To, żę sąd nałożył na nich obowiązek naprawienia szkody przez zapłatę kwoty 1.560 zł, wcale nie oznacza, że tą kwotę zapłacą, może się okazać, ze nie mają z czego, a komornik tez nic nie wskóra
 • Dariusz C. Zmarł w sierpniu tego roku na raka.
 • Śmiechu warte po prostu. .. Powinni jeszcze zapłacić zadośćuczynienie tej Pani, którą zastraszyli! Kobieta do dzisiaj na pewno ma traumę!!!
 • sądy policja i sprawiedliwość. ..
 • Tak wygląda Prawo i S. rawiedliwość.
Reklama