UWAGA!

Zbrodnia w centrum Elbląga (aktualizacja)

 Elbląg, Zbrodnia w centrum Elbląga  (aktualizacja)
fot. arch. policji

Przy ulicy Janowskiej w Elblągu znaleziono ciało 65-letniej kobiety. Policja w tej sprawie zatrzymała już 26-letniego mężczyznę, a prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa. 

W środę (1 lipca) przy ul. Janowskiej w Elblągu znaleziono ciało kobiety.

- Policjanci ustalili jej tożsamość. To 65-latka, która nie miała stałego miejsca zameldowania. Ciało kobiety decyzją prokuratora zostało przekazane na sekcję zwłok, aby określić przyczynę zgonu. W tej sprawie zatrzymany został 26-letni mężczyzna, również nie mający stałego zameldowania. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu - informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa. - Do zdarzenia doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2020 roku w zaroślach usytuowanych w rejonie skrzyżowania ulicy Tysiąclecia oraz Rycerskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przedmiotowego przestępstwa dopuścił się młody mieszkaniec Elbląga, który nie znał wcześniej swojej ofiary, a w dniu zdarzenia spotkał ją przypadkowo. W chwili obecnej w sprawie realizowane są czynności procesowe zmierzające do procesowego zabezpieczenia niezbędnego materiału dowodowego - informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

 

Aktualizacja z poniedziałku: Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu, 26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Został na wniosek prokuratury aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Przeprowadzona została już sekcja zwłok zamordowanej kobiety. - Dysponujemy już opinią wstępną z sekcji, w której mowa o przyczynie śmierci z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej. Czekamy na dalsze ustalenia - dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Rejonowej.

 

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama