UWAGA!

1 maja – bądź w Pogrodziu

Elbląg, 1 maja – bądź w Pogrodziu

Majówka już tuż, tuż, więc warto rezerwować sobie czas na relaksujący wypoczynek. Dla tych, którzy potrzebują wytchnienia z dala od miasta, na łonie natury, 1 maja na zlot zaprasza Stowarzyszenie „Pogrodzie dla Przyszłości”. Z hasłem przewodnim „Powrót do korzeni” pogrodzianie zachęcać będą do sentymentalnego przeniesienia się w krainę dzieciństwa. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo – bez względu na wiek. Zobacz cały materiał na stronie: www.telewizjaobywatelska.org.pl.

Zlot Urodzonych w Pogrodziu będzie przede wszystkim okazją do spotkania dla osób, które przyszły tu na świat w latach 1946-1970. Nie bez powodu ta wieś nosi nazwę Wioski Dzieci – w tym okresie tamtejsza Izba Porodowa zarejestrowała aż 3763 narodziny. Jak na niewielką wieś to całkiem niezły potencjał. Dla podkreślenia tego faktu wiosce patronuje bocian, a wszelkie atrakcje, jakie można tam zastać, wiążą się właśnie z nim.
      
       By powrót do beztroskich lat dzieciństwa wszystkim przybyłym do Pogrodzia ułatwić, program imprezy przewiduje m.in. paradę, na którą warto zabrać ze sobą atrybuty najmłodszych lat (misie, grzechotki, smoczki i ulubione zabawki), zabawy z podwórka (gra w klasy, hula-hop, skakanka), pokazy tańca z ogniem, występy artystyczne i coś dla wielbicieli dobrego smaku. Oficjalnie i uroczyste otwarcie Zlotu odbędzie się o godz. 12.00, a popołudnie atrakcji zakończy zabawa przy orkiestrze i klekocie boćków – na te ostatnie w Pogrodziu trzeba mocno uważać...
      
       Pogrodzie – Wioska Dzieci jest jedną z dziesięciu tworzących sieć miejscowości tematycznych „Miejsca z Duszą”; pozostałe to: Cesarskie Kadyny, Suchacz – Wioska Kaperska, Aniołowo – Wioska Aniołów, Jędrychowo – Jak u babci, Wielkie Wierzno i Nowe Sadłuki – Wieś Rodzinna, Narusa – Osada pod Kapeluszem, Łęcze – Wieś Legenda Prusów, Kamionek Wielki – Wieś Szuwarów i jedyne w tym gronie miasteczko – Frombork, znane m.in. dzięki Mikołajowi Kopernikowi. Sieć powstała dzięki wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Każda z miejscowości, na obranym temacie przewodnim, wypracowała propozycje ofert, z których skorzystać będzie mógł turysta – takich, jak chociażby już 1 maja w Pogrodziu.
      
       Szczegółowy program Zlotu znajduje się na stronie www.eswip.pl
      
      
Jola Prokopowicz,TvO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pogrodzie to bardzo ważna miejscowość. Tu osiedlono i w okolicy żołnierzy AK, gen. Bolesława Nieczuji-Ostrowskiego. W latach pięćdziesiątych pracował dr. Jocz. Cały Elbląg się zjeżdzał. .. . I położna tez przyjęła masę porodów, taką miała sławę. .. . Przez Pogrodzie przebiegają ważne ciągi komunikacyjne, ciekawostka do lat 80-dziesiatych był czynny kabel telekomunikacyjny Berlin - Moskwa ( aluminiowy z izolacją papierową) wraz z super tajna stacja wzmacniakową- pierwej Adolfa, pózniej Józka. .. . Wyroby kowalskie z Pogrodzia sa na Manhatanie w NY i w Sydneyj. .. . Bimberek lepszy niż białostocki! W czasie ucieczki oddziały Wermahtu zakopały 50 skrzynek pancerfałstów. Część skarbu sprzedano na bazarze Różyckiego w Warszawie po 5.000 PLN. .. .prawie nówki. .. Zgadnijcie kto gotuje najlepsze pierogi? Zawsze podziwiałem skromność i rzetelność ludzi z Pogrodzia. .. Życzę udanej imprezy i być może uda mi się dojechać.
  • to jo tamoj puda
  • To elbląska drogówka znowu będzie miała wyniki. Po imprezie na iluś-setlecie Pogrodzia zatrzymano bodajże 7 nietrzeźwych kierowców. No to czas na łowy panowie policjanci. .. .
  • Byłam ostatnio w Podgrodziu i coraz mniej jest bocianich gniazd. Co przed paroma laty wyróżniało tą wieś. Ludzie w Podgrodziu zmieniają dachy, ale zapominają o cesze charakterystycznej dla tej wsi - o bocianich gniazdach. Parę lat temu jechałam samochodem przez tą wieś i oniemniałam, tyle bocianich gniazd i bocianów nie widziałam od dawna. To było jakbym przeniosła się w czasy dzieciństwa. A moi goście z Niemiec wyrażali tylko słowa zachwytu.
Reklama