UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński I teraz zastanówmy się, jakie emerytury będą otrzymywać całe pokolenia już Polek i Polaków, zatrudnianych przez wrażych kapitalistów na złodziejskich śmieciówkach? Czy otrzymają oni - o ile otrzymają w ogóle, przykład pani z 61-groszową emeryturą daje tu do myślenia - emerytury prezesowskie, po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, czy raczej emerytury-ochłapy, bliższe tym groszowym stawkom wymuszonym przez post-styropianowych wolnorynkowców od śmieciowego zatrudnienia? Kto mądry i powie?; #TaxTheRich! 🚩 Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    8
    RobertKoliński(2021-05-06)
  • @RobertKoliński - Panie Robercie Koliński. Wysokość emerytur w Polsce jest skutkiem tego że tylko część społeczeństwa płaci ZUS i pracuje min do 65 roku życia. Mamy ogromną rzesze uprzywilejowanych którzy są lub byli wynagradzani przez budżet i nie odprowadzili 1 złotówki składki do ZUS jak również inną grupę która płaci kwartalny KRUS. Nie ma systemu ubezpieczeniowego na świecie który może i chce więcej wypłacać jak zbiera.
  • @RobertKoliński - Kotlinski, a ty kiedy zapracujesz na swoja emeryture?
  • @RobertKoliński - Ja jak pracowałem na śmieciówce to sobie odkładałem część pensji na emeryturę, bo miałem wyższą stawkę jak na etacie, trzeba odkładać na starość, a nie siedzieć na laurach, a potem oczekiwać, 5000 tys. emerytury jak się zarabiało 2000.W sumie mogliby zrobić ten 1 system emerytalny dla wszystkich, ale składki musieliby płacić wszyscy- wojsko, policja, rolnicy, sędziowie i prokuratorzy oraz inne służby jak SG, SW, Straż, wtedy wszyscy płaciliby stawki niższe jak obecny ZUS, a nieco wyższe jak KRUS.
  • Powiedz nam tu, cudaku, w jaki sposób udawało ci się odłożyć jeszcze cokolwiek z pensji 2 tys. zł/mies. - oświeć nas tu wszystkich, to cenna wiedza jest; Hashtagi: #smieciowki, #wyzysk, #styropiany, #TaxTheRich
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    Czerwony Sztandar(2021-05-06)
  • @Czerwony Sztandar - A kto powiedział, że zarabiałem 2 tys. / mies. ? Pisałem o tym, że nie można oczekiwać emerytury 5 tys. jak ktoś zarabiał 2 tys. / miesiąc. Ja zarabiałem ponad 2 razy tyle. 2 tys. / miesiąc to dla mnie dużo za mało, aby taką pracę podjąć.
  • To bardzo ładnie, że zarabiał pan takie kokosy, ale teraz proszę wziąć pod uwagę, że w Elblągu pensja 2.5 tys. zł na rękę, to jest wciąż pułap niewyobrażalny dla wielu zatrudnianych tu przez złodziejskich kapitalistów nazywanych humorystycznie "pracodawcami", zwłaszcza na umowach śmieciowych; I proszę teraz nam powiedzieć, kto jest odpowiedzialny za znikome składki emerytalne wpłacane na konta emerytalne tych osób i przyszłe ich głodowe emerytury, skoro to właśnie ci tzw. pracodawcy okradają swoich pracowników na składkach, stawkach i pensjach, sami do tego tuląc miliony z różnych Tarcz Antykryzysowych?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Czerwony Sztandar(2021-05-06)
  • @Czerwony Sztandar - Jak to kto? Rząd jest odpowiedzialny, a nie pracodawcy, bo u nas praca jest mocno opodatkowana, każdy powinien móc sobie wybrać gdzie i w jaki sposób odkłada na swoją emeryturę czy to w ZUS, czy w jakiejś prywatnej firmie, nawet taki co zbiera zioła czy jakieś runo leśnie powinien mieć możliwość sobie wpłacić na emeryturę, na jakiś fundusz, który wybierze, a po przejściu na emeryturę powinna być możliwość wypłacenia całych środków za 1 razem. 2,5 tys. na miesiąc to myślę, że akurat dużo osób zarabia i więcej zwłaszcza w tych dużych zakładach w Elblągu- meblarskich czy to metalowych, operatorzy CNC czy frezerzy, spawacze, kierowcy ciężarówek na pewno zarabiają powyżej 2,5 tys. netto. A co do tarczy skoro rząd zakazał działalności gospodarczej i to pomimo braku wprowadzenia stanu wyjątkowego to powinien pokrywać pełne straty i prognozowane zarobki nawet jakby to były setki milionów zł dla 1 człowieka, ale najlepiej jakby w ogóle nie zamykał gospodarki, tak jak to miało miejsce w Szwecji, wtedy nie trzeba by było żadnych tarcz wypłacać. Najlepiej tak jak zrobił gubernator Teksasu i zniósł wszystkie restrykcje i miał w głębokim poważaniu to co tam mówił do niego Joe Biden.
  • Człowieku na co ci było odkładac. Nie słuchajcie go i nie odkładajcie czasem pieniędzy. Pieniądze tracą na wartości, a ty na starość nawet miesiaca możesz nie przeżyć z tych pieniędzy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Kto teraz kasę odkłada!(2021-05-06)
  • Oszołomstwo, szkoda komentarza.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    2
    Texas zamarzł i nie żyje(2021-05-06)
  • @RobertKoliński - Sam sie otaxuj pisiorze, nie po to czlowiek sie uczyl by teraz lewacki pisior okradal go z polowy pensji, predzej z kraju wyjade i takoego wała z mojej kasy zobaczysz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    3
    AdolfHeiter(2021-05-06)
  • @Czerwony Sztandar - Okradają? Miałeś kiedyś firmę? Wiesz ile pracodawca MUSI wybulić dodatkowo ZUSowi za to, że cie zatrudnia? Widziałeś kiedyś coś takiego jak pasek płacowy? To nie jest tylko potrącenie z twojej pensji, drugie tyle potrąceń spada na pracodawcę. Dziwisz się, że są takie zarobki? To (tfu!)państwo nie jest przyjazne małym i średnim przedsiębiorcą. W TV krzyczą, że tyle nam dają, że podnoszą minimalne, żebyśmy godnie żyli, ale jak tylko światła jupiterów w studiu zgasną, wyciągają łapy po 3x więcej, żeby było co rozdawać nierobom i kupować ich głosy.
  • trafione w punkt Hashtagi: #dziedzicpruski
Reklama