UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

300+ na dobry szkolny start

2018-06-21
Aktualizowany 2018-08-01 13:21
 
Elbląg, 300+ na dobry szkolny start

Od 1 lipca można starać się o wsparcie z programu „Dobry Start”. Od  dziś (1 sierpnia) dokumenty można składać drogą tradycyjną w Departamencie Świadczeń Rodzinnych UM w Elblągu przy ul. Jaśminowej 11. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r.  Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków.

Program „Dobry Start” – dla kogo?
       „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia.
      
       Jak złożyć wniosek?
       Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic, opiekun prawny lub faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
       W Elblągu wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Departament Świadczeń Rodzinnych UM mieszczący się przy ul. Jaśminowej 11.
      
       Wniosek będzie można składać już od 1 lipca 2018 roku online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia br. drogą tradycyjną (papierową) w Departamencie Świadczeń Rodzinnych UM w Elblągu przy ul. Jaśminowej 11. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r.
      
       W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż 30 września 2018 r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
       Szacuje się, że w Elblągu przedmiotowym programem zostanie objętych około 15 tys. dzieci (dane Departamentu Edukacji i Sportu UM).
      
       Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż od 1 sierpnia do 30 listopada br. będzie przyjmował wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia „Dobry start” w kwocie 300 zł. Tutejszy Ośrodek realizuje wypłatę ww. świadczenia dla dzieci z rodzin zastępczych placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej zamieszkujących na terenie Elbląga. Wnioski o świadczenie można składać w siedzibie Ośrodka przy ul. Winnej 9 w pokoju 409 od 1 sierpnia br.
       Świadczenie przysługuje dzieciom i osobom uczącym się w szkołach dziennych w wieku od 7. do 20. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych. Szczegółowe zasady przyznawania świadczenia „Dobry Start” określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r.
       Wniosek znajduje sie tutaj.
       Załącznik do wniosku znajduje się tutaj.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama