UWAGA!

46 uczniów podjęło wyzwanie

 Elbląg, 46 uczniów podjęło wyzwanie
fot. nadesłana

W zeszłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu doszło do nietypowego pojedynku wytrzymałości, w którym uczniowie mięli okazję porywalizować ze swoim nauczycielem w biegu na 1000m. Była to świadoma prowokacja ze strony Bogusława Tołwińskiego nauczyciela w-f z 25-letnim stażem, który zainicjował całe to zdarzenie.

- Miałem nadzieję i się nie pomyliłem, że tego typu wyzwanie przyciągnie najlepszych biegaczy na szkolne boisko, aby się sprawdzić w bezpośrednim wyścigu ze swoim nauczycielem  – mówi Bogusław Tołwiński.
       Odbyły się dwa wyścigi, jeden dla dziewcząt, a drugi dla chłopców. W obu startował nauczyciel ramię w ramię z uczennicami i uczniami. W kategorii dziewcząt 1. miejsce zajęła Martyna Grabowska, 2. była Malwina Brągoszewska, a 3. miejsce zajęła Natalia Borkowska.

 

Wśród chłopców wygrał Jakub Zastępowski, 2. był Patryk Nahajowski, a na 3.  miejscu zameldował się Jakub Elminowski. Wszyscy uczniowie na mecie otrzymali napoje i batoniki oraz gromkie brawa od kibiców.
       Czy uczniowie wygrali ze swoim nauczycielem? Nie tym razem, ale może za miesięc…Czas do pobicia to 3’47”. W każdym razie cel został zrealizowany. Na ok. 200 uczniów z klas 4-6 na starcie pojawiło się aż 46 osób - to prawie 25 proc.  i to jest sukces! Dzieci pytały także, kiedy następny bieg, co również świadczy o sensowności takich działań.
       - Zatem, przesłanie jest proste: jeśli masz pasję, to się nią podziel, a wówczas okaże się, że inni też z niej zaczerpną coś dla siebie! Musimy ratować wytrwałość naszych dzieci na wszelkie sposoby, ponieważ bez niej nie będą w stanie osiągnąć w przyszłym dorosłym życiu żadnego sukcesu - mówi Tołwiński. - Szczęście w życiu to cel, do osiągnięcia którego niezbędne jest dobre zdrowie, o które należy dbać między innymi stosując ruch, a najlepiej długotrwały…., czyli, tak czy inaczej kluczem jest wytrwałość!
       Dziękuję jeszcze raz uczniom za podjęcie wyzwania, Panom Andrzejowi Zawierowskiemu i Piotrkowi Czernielowi za pomoc przy organizacji zawodów oraz rodzicom przybyłym wraz ze swoimi dziećmi - kończy pomysłodawca imprezy.
      

organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • pan Tołwiński podobno jest czarną perłą tej mizernej szkoły. Gratulacje doktorze Tołwiński, niech Pan trochę zarazi innych nauczycieli swoją miłością i wyrozumiałością dla młodzieży.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    IrminaSS(2014-04-24)
Reklama