UWAGA!

70. rocznica "Sprawy Elbląskiej"

 Elbląg, 70. rocznica "Sprawy Elbląskiej"

W tym roku przypada 70. rocznica "Sprawy Elbląskiej". Poza uroczystościami, które, jak co roku, odbywać się będą w dniu tamtych pamiętnych wydarzeń odbywać się będą również wydarzenia okołorocznicowe.

W czwartek (30 maja) o godz. 18 zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego wszystkich, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o tej historii. Spotkanie w formie prelekcji, wzbogaconej o prezentację multimedialną oraz wystawę fotograficzną poprowadzą Grażyna Wosińska i Daniel Lewandowski.
       Kolejne spotkanie zaplanowano 18 czerwca, natomiast 23 czerwca GE Power sp z o.o. udostępni do zwiedzania halę produkcyjną A20, której pożar rozpoczął brutalne stalinowskie represje.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Smutna zbieżność dat: w dniu wczorajszym w wieku 84 lat zmarł red. Mirosław Dymczak autor dramatu "Matnia" opartego o kanwę tych wydarzeń. Głównym bohaterem jest Janek Masłowski, czyli tak naprawdę Józef Olejniczak, który otrzymał wyrok 11 lat więzienia, z czego odsiedział ponad 6 lat.
 • O tych i innych podobnych wydarzeniach minionych lat będą opowiadać byli komunisci wybrani z list Platformy Obywatelskiej, chwilowo zwanej koalicją. Opowiadać będą tow. Miller, Cimoszewicz, Belka, Hibner i im podobni. I to wszystko dzięki Schetynie. Ten to ma dopiero w głowie, ale co niewiadomo.
 • Pożar był faktem. Jak była przyczynna pożaru to jakoś nie słychać? Władza znalazła sobie ofiary, czy tez nie znalazła przyczyn i dorobiła, ,przyczynę, ,pożaru? Metody podobne do zjawiska smoleńskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  troll2018(2019-05-30)
 • O kilku innych opowiadaczach zapomniałeś? A, ,adwokat diaboli, ,czli pan prokurator piotrowicz? Także człónek PZPR.
 • Piotrowicz działał w opozycji cały czas a w czasach komuny od środka burzył struktury, to dopiero odwaga więc nie porównuj bohatera z tymi co wypisałeś.
 • @pissmak - Jakoś w IPN nie znalazłem na to iż piotrowicz działał w opozycji. .. .. a to iż wybielał księdza ukaranego za pedofilie jeszcze przed procesem jako czynny prokurator to wszyscy wiedzą. .. .
Reklama