UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

A Ty komu oddasz swój 1 procent?

Elbląg, A Ty komu oddasz swój 1 procent?

Tylko do końca kwietnia każdy z nas ma czas na to, żeby rozliczyć się z podatku dochodowego. Spoglądając na wypełniony formularz podatkowy, zastanawiamy się, komu przydadzą się pieniądze z 1 procenta. Czy, dlaczego i komu powierzyć te pieniądze? Czym są organizacje pożytku publicznego i na co zostaną wydane przekazane na nie środki?

W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy sylwetki elbląskich organizacji pozarządowych. Chcemy w ten sposób przybliżyć elblążanom nasze rodzime, lokalne organizacje, które przeznaczają otrzymane z 1 procenta środki na pomoc mieszkańcom naszego miasta. Dziś o Elbląskim Banku Żywności
       Elbląski Bank Żywności udziela pomocy żywnościowej ubogim osobom i rodzinom. Pozyskiwane bezpłatnie produkty spożywcze pochodzą głównie z nadwyżek unijnych (program PEAD). Częstymi darczyńcami są również producenci oraz sieci handlowe. Jest to także żywność zbierana w sklepach podczas świątecznych zbiórek oraz akcji „Podziel się Posiłkiem”.
       Elbląski Bank Żywności zapobiega także niszczeniu dobrej żywności. Dotyczy to produktów, które z powodu wad opakowań, niewłaściwych wymiarów itp. powodów są kierowane do utylizacji. Takie artykuły spożywcze są przekazywane osobom potrzebującym.
      
       Elbląski Bank Żywności - wesprzyj dożywianie najbardziej potrzebujących
      
W ramach ubiegłorocznej kampanii 1 procenta Bank zebrał około 10 tys. zł. Za te pieniądze przewożono płody rolne od rolników i producentów spoza Elbląga. Następnie, za pośrednictwem organizacji charytatywnych, trafiły one do ubogich osób i rodzin, a także świetlic socjoterapeutycznych, stołówek szkolnych, stołówek dla bezdomnych, domów dziecka i innych placówek prowadzących dożywianie. Przekazane pożywienie przeznaczone było na wzbogacenie oferowanych posiłków w tych placówkach.
       Każda złotówka przekazana Bankowi Żywności to dodatkowa kromka chleba dla potrzebujących pomocy. Nie maleje lista takich odbiorców. Do Banku Żywności wciąż zgłaszają się nowe osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Z powodu kryzysu zmniejszyły się też dotacje dla placówek opiekuńczych, które w tej sytuacji także liczą na wsparcie Banku.
       Z góry dziękujemy za 1-procentowe zaufanie naszej organizacji.
Bank Żywności w Elblągu

       Już dziś można wesprzeć działania tej organizacji. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Należy podać tam numer KRS: 0000106109.
      
       Lista wszystkich elbląskich organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie www.cop.elblag.pl w zakładce „Baza NGO/Elbląg”.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama