UWAGA!

„Agrafka” rozstrzygnięta

 
Elbląg, „Agrafka” rozstrzygnięta

Pod koniec sierpnia Komisja Stypendialna Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce dokonała wyboru stypendystów „Agrafki” na rok szkolny 2012/2013. W gronie ogólnopolskich stypendystów znalazła się elblążanka nominowana przez Fundację Elbląg.

Spośród wniosków nominowanych przez Fundację Elbląg Komisja Stypendialna Programu Stypendialnego „Agrafka” doceniła jedną kandydaturę. Akceptację członków Komisji Stypendialnej zyskała elblążanka, Kinga Kitowska – 16-letnia uczennica pierwszej klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz czwartej klasy tamtejszej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Z. Noskowskiego.
       Kinga jest osobą wszechstronnie uzdolnioną. Interesuje się przedmiotami humanistycznymi, językami obcymi, matematyką, a także grą na skrzypcach. Jest laureatką wielu konkursów i olimpiad, m.in.: zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekoplaneta” 2012 oraz II miejsce w Oruńskim Konkursie Skrzypcowym w 2009 r.
       W szkole, w której właśnie rozpoczyna naukę przygotowywać się będzie do międzynarodowej matury.
       Stypendystka otrzyma stypendium w wysokości 3 tys. zł wypłacane w miesięcznych ratach po 300 zł przez okres 10 miesięcy roku szkolnego 2012/2013.
      
       Serdecznie gratulujemy laureatce oraz życzymy dalszych, równie wysokich wyników i osiągnięć.
      
       Stypendia AGRAFKI finansowane są przez Fundację Agory, Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich, darczyńców indywidualnych, instytucje oraz z przychodów pochodzących z zarządzania kapitałem Funduszu Celowego Agrafka.
      
Karolina Trojan, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie rozumiem, ale skoro to elblążanka to chyba wypada wspomnieć, że wszystkie te sukcesy osiągnęła będąc uczennicą ELBLĄSKIEJ szkoły muzycznej. Naukę w Gdyni rozpocznie dopiero we wrześniu. Czy może jest inaczej ?
Reklama