UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akademia Ogrodów zakończona!

2019-06-27
10:17

W połowie czerwca, podczas wydarzenia w centrum handlowym Ogrody, zakończyła się rywalizacja przedszkolaków w ramach programu wychowania ekologicznego. Partnerem merytorycznym akcji był Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

Tegoroczna Akademia Ogrodów była drugą edycją inicjatywy, w ramach której dzieci z elbląskich przedszkoli brały udział w aktywnościach podnoszących świadomość ekologiczną. Realizując program Akademii, przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach ekologicznych oraz uczyły się zasad segregowania odpadów.
       Elementami ekorywalizacji były zadania, które przedszkolaki wykonywały pod okiem ekspertów z Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. Z plastikowych butelek tworzyły kaktusy, z kolorowych nakrętek układały tęczowe bramy prowadzące do swoich przedszkoli lub na place zabaw, budowały domki dla owadów montowane na terenie przedszkolnych ogródków, tworzyły zielniki i zbierały nakrętki.
       – Wierzymy w moc nauki poprzez zabawę. Program Akademia Ogrodów to ciekawe wyzwania dla przedszkolaków, a jednocześnie początek wychowania ekologicznego. Im wcześniej zaczniemy budować świadomość w tym zakresie, tym chętniej dzieci będą pokazywać w przyszłości prośrodowiskowe zachowania – mówi Sandra Gieda, marketing manager Ogrodów.
       Ostatnim zadaniem przedszkolaków z Akademii Ogrodów było wspólne budowanie ekorobotów, czyli rzeźb stworzonych z odpadów – butelek, plastikowych rurek, nakrętek, folii. Wystawę robotów można było podziwiać w centrum handlowym Ogrody, a eksponaty zostały poddane głosowaniu na Facebooku galerii.

 


       Podsumowaniem całego programu był finał Akademii Ogrodów, który odbył się 13 czerwca w centrum handlowym. Tam przedszkolaki zmierzyły się w rozstrzygającym ekoteście. Atrakcje przewidziano dla wszystkich klientów galerii: był pokaz magika, malowanie twarzy, balonowe polowanie i pokaz baniek mydlanych.
       Rywalizację w ramach Akademii Ogrodów zwyciężyły grupy Żabki i Motylki z przedszkola nr 31. Na podium stanęła też grupa Krasnoludki Liczybudki z przedszkola numer 4.
       W Akademii Ogrodów 2019 udział wzięły: przedszkole nr 4 (grupy Krasnoludki Liczybudki oraz Jeżyki Liczebniki), przedszkole nr 14 (grupy Kotki i Tygryski), przedszkole nr 24 (grupy VII i VIII), przedszkole nr 31 (grupy Motylki i Żabki), przedszkole nr 33 (grupy Kraina Uśmiechu i Kraina Mądrości). Program objął łącznie 246 przedszkolaków (dzieci w wieku 5-6 lat).
       www.centrumogrody.pl


       ------- artykuł sponsorowany --------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej