UWAGA!

Akademia Przygody z harcerzami

2008-05-08
Aktualizowany 2008-05-08 13:22
Elbląg, Elbląscy harcerze na skautowym zlocie w Obwodzie Kaliningradzkim, maj 2008.
Elbląscy harcerze na skautowym zlocie w Obwodzie Kaliningradzkim, maj 2008.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Instruktorzy harcerscy, jak co roku, zapraszają młodych elblążan do wspólnego wypoczynku. Akademia Przygody zaprasza na pięć różnorodnych obozów. Jak zapewniają organizatorzy, są one gwarancją bezpiecznej przygody we wspaniałej atmosferze.

Aktywność taka jak wspinaczka, zjazdy na linach czy łucznictwo nie są zarezerwowane tylko dla wytrwałych sportowców czy wyczynowców. Każdy uczestnik Akademii Przygody skorzysta w tych atrakcji.
     Zarówno obozy, jak i kolonie, są dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci i młodzieży. Wyjazdy z harcerzami wyróżnia m.in. ciekawy program realizowany bez przerwy od rana do wieczora oraz niepowtarzalna, ciepła atmosfera. Kadra Akademii Przygody ma wieloletnie doświadczenie w całorocznej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz nie tylko wymagane, ale i dodatkowe uprawnienia.
     Letnia Szkoła Magii jest skierowana do dzieci w wieku 6-10 lat. Kolonia odbędzie się w Ocyplu. Uczestnicy m.in. wezmą udział w grze terenowej „W poszukiwaniu kamienia filozoficznego”, w nocnych grach leśnych, w ogniskach czarodziejów, magicznych turniejach sportowych, zręcznościowych i innych.
     Rozbitkowie to obóz pod namiotami w Czernicy dla dzieci w wieku 11-15 lat. Obozowicze zamienią się w małych Robinsonów i nauczą się poruszać po tajemniczych zakamarkach wielkiego lasu. W programie m.in. imprezy na orientacje, gry terenowe, nauka wykorzystania węzłów i lin, podchody, nauka sztuki kamuflażu, budowa szałasów, sztuka rozpalania ognia, strzelanie z łuku i wiele innych.
     Dzieci w wieku 11-15 lat mogą także pojechać do Siemian na obóz pod nazwą Strefa 51. Fabułą obozu jest poszukiwanie pozaziemskich istot, w programie m.in. „W pogoni za uciekającym spodkiem” - nocna gra leśna, „Śladami obcych istot” - gry terenowe, zagadki gwiazd- zajęcia z astronomii, tropem UFO - terenoznawstwo, podchody, Test Sprawności Kosmicznej, czyli Spartakiada Sportów Ekstremalnych.
     Starsza młodzież, w wieku 13-18 lat, ma możliwość wzięcia udziału w obozie pod nazwą Zdobywcy. Wypoczynek w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Janowie to m.in. wędrówki Szlakiem Orlich Gniazd, wyprawy krajoznawcze, nocne ekspedycje, gry terenowe.
     Elbląscy „wodniacy” zapraszają także młodzież w tym wieku na spływ żeglarski Szlakami polskich jezior.
     

 


     Więcej informacji w Centrum Współpracy Transgranicznej przy ul. Warszawskiej 55, tel. 055 619 55 00, w godz. 9-17, a także na www.przygoda.elblag.pl .
     
     Mówi komendant elbląskich harcerzy Adrian Greczycho:

KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama