UWAGA!

Akademia przyszłości rusza już w październiku!

Elbląg, Akademia przyszłości rusza już w październiku!

W ramach projektu edukacyjnego „Akademia Przyszłości” zorganizowane będą bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla 624 uczniów klas IV-VI z 13 szkół podstawowych z powiatu elbląskiego. Są to 4 szkoły z Elbląga (nr 4, 8, 19, 23) i 9 szkół z powiatu elbląskiego: Gronowo Elbląskie, Milejewo, Tolkmicko, Pogrodzie, Nowakowo, Pomorska Wieś, Żurawiec, Rychliki, Zwierzno. Organizatorem zajęć jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu, które od sierpnia realizuje ten projekt.

Zajęcia kierowane są do uczniów potrzebujących wsparcia w rozwoju ich zainteresowań, umiejętności i wiedzy, szczególnie tych osiągających słabe wyniki w nauce. Zajęcia pozalekcyjne realizowane będą od października 2008 do czerwca 2009 roku w czterech blokach tematycznych: język angielski, informatyka, edukacja przyrodniczo-ekologiczna i matematyka. Odbywać się będą 3 razy w miesiącu po 2 godziny lekcyjne. Prowadzone będą w grupach 12-osobowych w sposób atrakcyjny dla uczniów z uwzględnieniem metod aktywizujących rozwój ich wiedzy, zainteresowań, zdolności i umiejętności.
     - Akademia Przyszłości pozwoli na rozwinięcie u uczniów zainteresowań badawczych, umiejętności skutecznego uczenia się i motywacji do naukowego poznawania świata – mówi Urszula Zajko-Olejniczak, kierownik projektu. Dzięki wykwalifikowanej kadrze nauczycieli oraz najefektywniejszym metodom i technikom nauczania uczniowie przygotowani będą do wykorzystywania znajomości języka angielskiego w różnych sytuacjach życiowych. Zdobędą wiedzę o lokalnych i globalnych zagrożeniach środowiska oraz działaniach im zapobiegających. Przygotowani zostaną do posługiwania się komputerem i technologią informacyjną oraz programami użytkowymi i edukacyjnymi. Zdobędą umiejętności: budowania abstrakcyjnych pojęć i rozumowań matematycznych oraz stosowania ich w praktyce– dodaje Pani Urszula.
     Przy realizacji projektu pracować będzie 52 nauczycieli, którzy uczestniczą obecnie w szkoleniach z zakresu sztuki efektywnego uczenia się. Szkolenia te przygotują nauczycieli do efektywnej pracy z uczniami mającymi specyficzne trudności w szkole. Dzięki szkoleniom nauczyciele zdobędą umiejętności dostosowywania wymagań edukacyjnych do pracy z grupą uczniów o zróżnicowanych potrzebach i możliwościach.
     Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie internetowej TPD pod adresem tpd. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama