UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Amerykański kurs dla podoficerów

Elbląg, Wyróżnienia i gratulacje
Wyróżnienia i gratulacje (fot. Paweł Serocki).

Półtora miesiąca w obiektach 16. Batalionu Dowodzenia i 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego trwał kurs dla pomocników dowódców ds. podoficerów na szczeblu Wojsk Lądowych, zorganizowany przez Akademię Podoficerów Starszych Armii Stanów Zjednoczonych.

Instruktorzy przyjechali z USA - byli nimi SGM Juan J. Ortiz Jr (szef zespołu) oraz SGM Rodney Nicholes, SGM Osvald Del Hoyo, SGM Tommy Jackson, SGM Glenn Caspari i SGM Robert Forsyth.
     Celem kursu było przedstawienie Akademii Podoficerów Starszych Armii USA, jej struktur, programu i sposobu prowadzenia zajęć, wzajemna nauka i wymiana doświadczeń, przedstawienie historii wojskowości oraz poruszenie zagadnień etyki, obecnej podczas wykonywania zadań służbowych. Ponadto poddano kursantów sprawdzianowi sprawności fizycznej, następnie intensywnemu treningowi fizycznemu, by na zakończenie kursu przeprowadzić egzamin końcowy, na wzór testu sprawności fizycznej Armii Stanów Zjednoczonych.
     Na zakończenie kursu Amerykanie wyróżnili trzech najlepszych jego uczestników:
     chor. sztab. Jarzego Pastuszaka - za najlepszą prezentację z dziedziny etyki,
     st. chor. sztab. Grzegorza Chrzanowskiego - za najlepszą prezentację dotyczącą historii podoficera,
     chor. sztab. Andrzeja Stawickiego - za najlepiej zdany test sprawności fizycznej.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • tym panom gratuluje ale niestety wiekszosc anszego wojska to niedolegi i pokraki
  • Gratulacje....
  • Szkolili nas Rosjanie , szkolili Amerykanie - mamy więc najlepszą armię na świecie . Szkoda tylko że uzbrojenie na obecną chwilę mamy jak WATYKAN ! .... KRZYŻE i HALABARDY .....
  • Jak zawieje sytuacja polityczna tak liżemy tyłeczki i roweczki - raz sowietom, raz jankesom a za 10 lat jak się coś znowu odwróci to i chinolom, mongołom a nawet tatarom będziemy zadki cmokać!!! Co do tych Panów - to są za młodzi ale ich przełożeni jeszcze pamiętają jak na szkolenia do sowietgrodu jeździli i z tawariszczami się tulili a teraz wymazali i z pamięci zresetowali .... ŻENADA !!!! - JEDYNA POLSKA JEDNOSTKA KTÓRA SIĘ LICZY I COŚ UMIE TO JW 2305 - pozdrawiam chłopaków !!!
  • biedny wk, chce sam sobie wylizac i chłpina nie siega, dramat, cwicz dalej komandosie, moze ci sie uda,
  • f-16 to halabarda? co ci sie koles bofonie pomieszało od wódy po czacha
Reklama