UWAGA!

Anestezjolodzy pilnie poszukiwani

 Elbląg, W szpitalu wojewódzkim szukają anestezjologów
W szpitalu wojewódzkim szukają anestezjologów (fot. Witold Sadowski arch. portEl.pl)

- Największy szpital w naszym mieście odwołuje zabiegi operacyjne z powodu braku anestezjologów – zaalarmował nas jeden z czytelników. Sprawdziliśmy, co się dzieje w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu.

Taka informacja niejednemu pacjentowi „zmrozi krew w żyłach”. Nie ma się co dziwić pacjentom, którzy są podenerwowani. Pobyt w szpitalu wymaga wprowadzenia zmian w organizacji codziennego życia, choćby powiadomienia pracodawcy, zapewnienia opieki dzieciom. I pacjent chciałby doczekać się poprawy komfortu życia po zabiegu lub operacji.
       Problem z anestezjologami w szpitalu wojewódzkim jest. Jak poinformował rzecznik prasowy szpitala, w ostatnim czasie odeszło trzech anestezjologów, którzy podjęli pracę w innych placówkach.
       Co to oznacza dla pacjentów?
       - Planowe zabiegi w naszym szpitalu nie są odwoływane, były natomiast przypadki, kiedy - w porozumieniu z pacjentami - zabiegi musiały być przesunięte na późniejszy (najbliższy możliwy) termin – poinformowała nas Anna Kowalska, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego.
       Obecnie w placówce pracuje 26 anestezjologów, szpital szuka kolejnych specjalistów oraz lekarzy chcących podjąć specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii.
      
SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama