UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ani zacietrzewieni, ani aroganccy...

Elbląg, Radni prawicy nie zostaną odwołani ze stanowisk w Radzie Miejskiej
Radni prawicy nie zostaną odwołani ze stanowisk w Radzie Miejskiej

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej 17 kwietnia najprawdopodobniej nie będzie wniosku SLD o odwołanie centroprawicowych szefów i zastępców w komisjach rady.

Lewica złożyła taki wniosek na ostatniej sesji, podczas której uchwalano budżet miasta na bieżący rok. Przeciwko budżetowi zagłosowali - zgodnie - wszyscy radni prawicy. Zespół polityczny "Czasu na Elbląg" uznał, że budżet nie jest rozwojowy i nie służy mieszkańcom. W odpowiedzi na to Sojusz Lewicy Demokratycznej wystosował oświadczenie, w którym chciał odwołania wszystkich przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji stałych Rady Miejskiej. Janusz Nowak, szef klubu radnych lewicy, autor wniosku, argumentował, że prawicowi radni głosując przeciw odcinają się od odpowiedzialności za miasto.
     Wniosek o odwołanie wszystkich szefów komisji w radzie został już złożony do przewodniczącego, ale na najbliższej sesji nie będzie prawdopodobnie rozpatrzony.
     - Mamy ważniejsze sprawy do przeanalizowania na tej sesji, m.in. absolutorium dla prezydenta - powiedział Janusz Nowak, szef klubu radnych lewicy. - Nic jednak nie jest przesądzone jeżeli jakoś się porozumiemy z prawicą i ocenimy, że współpraca jednak będzie możliwa. Nie jesteśmy zacietrzewieni ani aroganccy. Będziemy rozmawiać.
     W materiałach przygotowanych na najbliższą sesję rzeczywiście nie ma wniosku o odwołanie prawicowych przewodniczących. Czesław Dębski na razie nie ustosunkowuje się do tego wniosku.
     - Oficjalnie nic mi nie wiadomo, żeby na tej sesji miały zapaść jakieś decyzje. W najbliższy czwartek spotykam się z prezydentem. Może wtedy dowiem się czegoś więcej - stwierdził Dębski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bicie piany .Cała reszta to troska by prawa ręka umyła lewą bo Samoobrona i tak się wyżywi. Już poprzednia Rada udzieliła absolutorium. Ciekawe za ile kupuje się to spokojne sumienie radnego?
 • niech (czerwone) psy ujadaja
 • po co mieszac w to psy , to inteligentne i przyzwoite stworzenia . to dla nich uwlaczajace
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  milosniczka zwierzat(2003-04-09)
 • Lizus - lepiej ,żeby się naparzali ? . Wszyscy już mają tego po dziurki w nosie.
 • Ile miłosierdzia w wypowiedziach Pana Janusza Nowaka-nigdy nie byl zacietrzewiony-nawet wtedy,kiedy rujnowal ELBROL.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze pracodawca(2003-04-09)
 • A któż mówił o zacietrzewieniu, czy arogancji? Toć to jeno polityka (tak zwana)... Jak wybory na sekretarza ElEsDe - pokazujemy towarzyszom, jakeśmy to Dzierżyński. Jak absolutorium dla prezydenta - "...jakoś się porozumiemy z prawicą..."
 • Chciałem przypomnieć panu Nowakowi że jest w koalicji z Samoobroną i niech za duzo nie wymaga od opozycji.
 • Chciałem przypomnieć panu Nowakowi że jest w koalicji z Samoobroną i niech za duzo nie wymaga od opozycji.
 • Lewica od dawna usiłuje za wszelką cenę się dogadywać, kupczyć z kim się tylko da - byleby ich było na wierzchu. Teraz ceną za dogadanie ma być absolutorium dla Prezydenta Elbląga. A jeżeli prawica zechce głosować przeciw - wtedy co? Powrócą do straszenia o odwołaniu prawicowych przewodniczących komisji. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjście prawicowych radnych z lewicowych układów i układzików. Niech radni przewodniczącego Nowaka obsadzą szefowanie wszystkimi komisjami i niech biorą całkowitą odpowidzialność za miasto. Tylko czy wystarczy radnych z lewej strony do obsadzenia wszystkich stołków?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mało Zanany(2003-04-09)
 • Mało Zanany - tyś chyba małoLetni (bez urazy!). To stołków by nie starczyło! Gorzej z tą "odpowidzialnością za miasto". Tej, to tak naprawdę - nikt nie chce brać...
 • Radni Centroprawicy, gdyby byli mądrzy i lojalni wobec swoich wyborców to sami odeszli by ze stanowisk. Ciekawe jak SLD-UP-ki poradzili by sobie w 7 komisjach...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  westian(2003-04-10)
 • Radni Centroprawicy nie udzielajcie absolutorium Słonienie. Czy zrealizoiwał chociaż jedne z postulatów programu wyborczego? Gdzie inwestorzy w mieście? Gdzie promocja miasta i aktywne poszukiwanie inwestorów zewnętrznych? SŁONINA MUSI ODEJŚĆ!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Markus Aurelius(2003-04-13)
Reklama