UWAGA!

Anielski Jarmark w „Szóstce”

 
Elbląg, Anielski Jarmark w „Szóstce”
fot. nadesłana

14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu odbył się Świąteczny Anielski Jarmark przygotowany przez nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców dla całej szkolnej społeczności oraz zaproszonych przedszkolaków z pobliskich przedszkoli i ich rodziców, a także sąsiadujących ze szkołą mieszkańców.

Goście i uczniowie tak dopisali, że szkoła pękała w szwach. Trudno się dziwić. Zapowiedzi dotyczące programu jarmarku były obiecujące i sprawdziły się w stu procentach. Uczestnicy imprezy mogli zakupić przepiękne różnorodne ozdoby i stroiki w Świątecznym Kramiku, zrobić sobie zabawne zdjęcie w Świątecznej Fotobudce, wykonać własnoręcznie ozdoby w Fabryczce Ozdób Świątecznych, odegrać zakodowaną kolędę i spotkać się z robotami w Zakodowanych Świętach, stworzyć wspólną Choinkę Przyjaciół Szóstki z odrysowanych dłoni, a także poszukać Mikołaja i sprawdzić swoją sprawność w Sali Sportowo-Zagadkowej.
       Na scenie teatralnej uczniowie i nauczyciele odegrali spektakl Jasełka, a w Galerii „Świętych” Mikołajów można było obejrzeć 45 fotografii, na których nauczyciele
       i pracownicy szkoły zamienili się w przesympatycznych Mikołajów. Działał też Anielski Lotek ze szczęśliwymi kuponami, za które można było wygrać nagrody. Duża Scena Koncertowa w sali gimnastycznej zaoferowała Świąteczny Koncert. Wśród artystów znaleźli się uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły oraz goście z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Kolędy i piosenki świąteczne wybrzmiały po polsku, angielsku i niemiecku, a także na różnorodnych instrumentach: flecie prostym, flażolecie, dzwonkach, keyboardzie, wiolonczeli, bębnach i trąbkach. Koncert poruszył wiele pozytywnych emocji (niektórzy dostali gęsiej skórki), a także odkrył szkolne talenty wśród uczniów i nauczycieli. Dopełnieniem jarmarku była Anielska Kuchnia, która otworzyła Kawiarenkę z ciastami, ciasteczkami, deserami oraz napojami oraz Bar z pierogami i barszczykiem.
       Fundatorami wszystkiego, co było potrzebne do zorganizowania jarmarku, byli rodzice uczniów. Kupili produkty, upiekli ciasta, wykonali świąteczne ozdoby oraz wsparli finansowo. A podczas jarmarku kupowali bilety na wszystkie atrakcje, dzięki czemu udało się zebrać sporą „sumkę” pieniędzy na potrzeby szkolnej społeczności- w planach szkolny radiowęzeł. Wszystkim bardzo dziękujemy. Tak udane imprezy trzeba powtarzać, a więc zapraszamy na drugi rok.
      
Elżbieta Domska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama