UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artystyczne dusze

Elbląg, Artystyczne dusze
(fot. nadesłane)

Zajęcia Rękodzieła Artystycznego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu funkcjonują od początku jego istnienia i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Uczestniczki zajęć pracują twórczo w różnych grupach tematycznych. Sekcją haftu opiekuje się słuchaczka UTWiON Irena Bąbel. Opiekunem drugiej grupy, w ramach której panie zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi jest Iwona Orężak - dyrektor UTWiON. Uczestniczki Warsztatów Artystycznych są bardzo aktywne i twórcze. Pozostają ciągle zainteresowane nowymi trendami i chłonne na wiedzę z tego zakresu.
       - Program zajęć muszę planować z dużym wyprzedzeniem i wciąż urozmaicać. By sprostać oczekiwaniom pań, w tym roku postanowiłam do współpracy zaprosić artystę plastyka z Biblioteki Elbląskiej – panią Ewę Prelewską. Wspólnie zaplanowałyśmy cykl spotkań artystycznych obejmujących zajęcia z papieru czerpanego, poznania technik embossing, collage, decoupage i iris folding do wykonywania biżuterii i kartek okolicznościowych oraz winietek na stół - mówi Iwona Orężak.
       - Zajęcia odbywały się w Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej. Wzięło w nich udział kilkanaście aktywnych i zaangażowanych pań
       o dużych zdolnościach artystycznych i manualnych, dlatego praca z nimi była dla mnie przyjemnością. Niektóre uczestniczki znały techniki prezentowane na warsztatach, dla niektórych była to zupełna nowość, ale wszystkie podchodziły do pracy z entuzjazmem. Panie zapoznały się m.in. z techniką czerpania papieru – tradycyjną metodą jego wytwarzania. Bardzo ciekawa okazała się technika Iris folding, czyli sztuka naklejania pasków papieru na kartkę z szablonem(tłumaczenie z ang. mniej więcej „ irysowe zgięcie”). Niektórzy uznają to za origami, ale z origami może mieć to wspólnego jedynie tyle, że jest to składany papier. Metodą do wielokrotnego wykorzystania przy różnego rodzaju okazjach będzie z pewnością technika kolażu i embossingu zastosowana przy wykonywaniu kartek okolicznościowych. Zajęcia miały sprawić paniom również przyjemność, dlatego w programie znalazła się także propozycja wykonywania biżuterii metodą decoupagu, zazwyczaj stosowanej do ozdabiania przedmiotów codziennego użytku.
      

 


       Mam nadzieję, że uczestniczki Warsztatów Artystycznych po poznaniu technik plastycznych zaprezentowanych na zajęciach, będą w stanie wykorzystać je w tworzeniu wielu interesujących i oryginalnych przedmiotów. Myślę, że to nie będzie ostatnie spotkanie w tym gronie - stwierdziła prowadząca warsztaty Ewa Prelewska – kierownik Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej.
       Zakończenie i podsumowanie cyklu spotkań artystycznych miało miejsce w Sali Audiofilskiej Biblioteki Elbląskiej. Tam przy kawie odbyło się wysłuchanie wybranych utworów muzycznych, prezentowanych przez panią Annę Górniak, kierownika Działu Zbiorów Audiowizualnych Gotycka.pl. To muzyczne spotkanie bardzo się uczestniczkom Warsztatów Artystycznych podobało i przyjęły je z dużym aplauzem.
      

Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama