UWAGA!

Autyzm - poważny problem

Aż 78 osób uczestniczyło w sobotniej konferencji na temat autyzmu. Kolejne są już planowane, będzie też grupa wsparcia dla rodzin osób z autyzmem.

24 maja w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym, niepublicznej placówce oświatowej Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Elblągu odbyła się konferencja poświęcona problematyce autyzmu - „Bliżej autyzmu”. Uczestniczyli w niej bardzo licznie (78 osób) przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych, przedszkoli masowych, integracyjnych i specjalnych a także placówek służby zdrowia i organów administracji samorządowej. W konferencji uczestniczyli również rodzice osób z autyzmem.
     - Wykłady podczas konferencji wygłosiły psycholog dr Diana Senator oraz lekarz psychiatra Beata Kozielec, od wielu lat zajmujące się tą problematyką w Poradni dla Dzieci z Autyzmem przy Instytucie Neurologii i Psychiatrii w Warszawie - relacjonuje Ewa Karnowska. - Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się konferencja, świadczy o powadze problemów rodzin wychowujących osoby z autyzmem, ale także o tym, że środowisko profesjonalistów zajmujących się rodzinami osób autystycznych dostrzega wagę i rozmiar tych problemów. Żywa dyskusja, jaka miała miejsce po bardzo interesujących i przekazanych w sposób przystępny wystąpieniach, uzasadnia potrzebę kontynuowania tej problematyki zarówno podczas planowanych przez PSOUU kolejnych konferencji, jak i w formie zorganizowania grupy wsparcia dla rodzin osób z autyzmem. Rodziców zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Martą Patyk pod nr tel. 055 232 38 16 w godz. 8-18.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Rodzicom z dziecmi chorymi na autyzm proponuję przypomnieć sobie czy był związek między chorobą a szczepienieami. Założe się że był.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Heniek69(2008-05-29)
Reklama