UWAGA!

Awanse i nagrody dla strażaków

 Elbląg, Awanse i nagrody dla strażaków
fot. Mikołaj Sobczak

Początek maja to w straży pożarnej dni szczególne. Dziś (13 maja) na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej elbląscy strażacy odebrali odznaczenia, awanse i nagrody. Zobacz zdjęcia.

- Minęło już 30 lat od uchwalenia przez Sejm ustawy umożliwiającej powołanie profesjonalnej formacji mundurowej, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Te 30 lat było czasem wytężonej pracy i dynamicznego rozwoju naszej formacji. Chęć ratowania ludzkiego życia i mienia zdecydowała, że ubraliśmy strażacki mundur. Dołączając do elitarnej formacji, jaką bez wątpienia jest straż pożarna, pokazujemy że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi - mówił młodszy brygadier Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

- To czas, żeby podziękować wszystkim strażakom oraz osobom i instytucjom zaangażowanym w rozwój straży pożarnej. Straż pożarna to szereg różnych przedsięwzięć i nie można tutaj nie wspomnieć o budowie nowej strażnicy w Elblągu - dodał starszy brygadier Krzysztof Mierzejewski, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Podczas uroczystej zbiórki padło wiele miłych słów od zgromadzonych gości. Strażacy otrzymali odznaczenia, awanse oraz nagrody.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama