UWAGA!

Bajkowy Świat Młodych Bystrzaków

 
Elbląg, Bajkowy Świat Młodych Bystrzaków
fot. nadesłana

W sobotę, 22 lutego zaprosiliśmy do ZS nr 2 przedstawicieli przedszkoli i uczniów klas „0” z elbląskich szkół. Każda placówka wytypowała drużynę, w skład której wchodziło troje dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

Na spotkanie zostało zaproszonych osiem drużyn. Rozgrywkę rozpoczęło zaprezentowanie okrzyku przedstawiającego zespół. Następnie dzieci układały puzzle, przyklejały je i ozdabiały naklejkami. Tak przygotowane prace zostały zalaminowane i powstały podkładki śniadaniowe. Kolejne zadanie wymagało skupienia, uwagi i szybkości. Drużyny wykonywały polecenia dyrygenta w rytm muzyki oraz stworzyły akompaniament do utworu. Pozostając w świecie muzyki dzieci rozpoznawały fragmenty utworów muzycznych pochodzące z dobranocek. Uczestnicy spotkań musieli się także zmierzyć z łamańcami językowymi oraz mieli możliwość zbudowania z klocków pięknych domów dla bajkowych postaci. Następnie wszyscy udali się do stołówki szkolnej, gdzie czekała na dzieci i rodziców uczta dla ciała – dzieci samodzielnie wykonywały kanapeczki. Dla rodziców przygotowany kącik kawowy.
       Uwieńczeniem spotkań było przedstawienie teatralne „Motylek Tutuś” wystawione przez uczniów klasy II B pod kierunkiem M. Basisty i A. Bukowskiej.
       Każdy przedszkolak otrzymał tytuł Młodego Bystrzaka i został uhonorowany medalem. Dzieci dostały pamiątkowy kubek oraz pudełko śniadaniowe, a do przedszkola zabrały ze sobą dyplom i opakowanie puzzli dla kolegów i koleżanek z grupy.  Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i miło spędzili czas w Bajkowym Świecie Młodego Bystrzaka.
       Tak nam się spodobała wspólna zabawa, że na sobotę 1 marca zaprosiliśmy kolejne 8 drużyn.
      
      
      
Anna Bukowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama