UWAGA!

Bank Dziecięcych Uśmiechów

Zakończyła się trzecia edycja programu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego WBK. W tegorocznej edycji programu Banku Dziecięcych Uśmiechów pomoc otrzymały m.in. Fundacja Pro-Scholam z Elbląga oraz elbląskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Celem programu jest poprawa sytuacji socjalnej dzieci z rodzin ubogich będących pod opieką różnych placówek opiekuńczych i wychowawczych, stowarzyszeń oraz fundacji. W trzeciej edycji wsparcie na łączną kwotę 444 tys. zł otrzymało 139 instytucji i organizacji, a w całym 2009 roku pomoc otrzymało 346 podmiotów.
       – Chcemy inwestować w edukację i rozwój talentów dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Wierzymy, że dzięki temu będą mieć lepszy start w dorosłe życie – mówi Anna Łuszcz z Fundacji – Podziwiamy wychowawców, pedagogów i wolontariuszy, którzy pracują z dziećmi. Pragniemy, aby mogli doskonalić swoje metody pracy i mieli fachowe wsparcie w motywowaniu dzieci do nauki.
       W województwie warmińsko-mazurski pomoc w ostatniej edycji programu Banku Dziecięcych Uśmiechów otrzymały między innym: Dom dla Dzieci w Pasymiu, Szkoła Podstawowa w Talkach, Fundacja Pro-Scholam z Elbląga, Fundacja Zachęta z Górowa Iławieckiego, Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Elbląga i Iławy, Przedszkole Gminne w Charkowie i Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Cerkiewnik.
       – Nazwaliśmy nasz projekt „Siedmiomilowe Kroki” – mówi Magdalena Borek, kierownik Dziennego Centrum Aktywności w Elblągu, należącego do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. – Pieniądze z Fundacji pozwolą nam przeszkolić grupę fizjoterapeutów z zakresu pracy z osobami niepełnosprawnymi. Uczestnicy szkoleń zewnętrznym poprowadzą następnie szkolenia wewnętrzne w naszym Stowarzyszeniu.
       Fundacja Banku Zachodniego WBK realizuje program Bank Dziecięcych Uśmiechów na terenie całej Polski. Organizacje, które pragną otrzymać wsparcie Fundacji, mogą złożyć wniosek na dowolny projekt, który według nich odpowiada na zapotrzebowanie danego dziecka lub grupy dzieci. Fundacja rekomenduje: organizowanie lub finansowanie indywidualnych lub grupowych kursów językowych, muzycznych, turystycznych, komputerowych, sportowych, logopedycznych, zakup sprzętu oraz materiałów do wyposażenia placówek (np. gry edukacyjne, sprzęt sportowy), szkolenia dla pracowników i wolontariuszy (np. z metod pracy z dziećmi, z motywowania, z pracy z dziećmi z zespołem ADHD itp.), konsultacje z psychologami, specjalistami, logopedami itp.
       Fundacja współpracuje z pracownikami Banku Zachodniego WBK, dyrektorami oddziałów, którzy włączają się w życie lokalnych społeczności i lokalne inicjatywy. Każdy wniosek, który napływa do Fundacji w ramach programu grantowego, jest opiniowany przez dyrektora oddziału z terenu, na którym działa wnioskodawca. Dzięki temu dyrektorzy oddziałów lepiej rozpoznają lokalne potrzeby i nawiązują kontakt z instytucjami, które codzienną pracą poprawiają jakość życia dzieci.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama